"Центренерго" просить у держбанків кредит на 1 млрд грн для закупівлі вугілля

Все про економіку та фінанси

Фонд держмайна повідомив, що ПАТ "Центренерго" планує залучити в держбанків кредит на суму близько 1 млрд грн на комерційних умовах для закупівлі вугілля, щоб уникнути його дефіциту в опалювальний період, передає енергореформи, пише "Енергореформа".

"Центренерго" звернулося до банків для отримання комерційного кредиту в цілому близько 1 млрд грн ", - зазначили у ФДМУ.

Згідно з повідомленням, отримані кошти планується залучити на короткий період, на поворотній основі під заставу і комерційний відсоток.

Необхідність отримання кредиту в "Центренерго" пояснили дефіцитом оборотних коштів, пов`язаних з тривалими затримками у 8-9 місяців розрахунків з боку НЕК "Укренерго" за роботу на балансуючому ринку.

"Сума необхідного кредиту дорівнює сумі накопичених "Укренерго" прострочених боргів майже в 1 млрд грн", - роз`яснили у відомстві.

При цьому в ФДМУ не стали називати банки, до яких звернулася генкомпанію.

Раніше повідомлялося, що питання залучення кредитних коштів держбанків на закупівлю вугілля для формування необхідних запасів під проходження опалювального сезону тиждень тому обговорювалося на нараді в Міненерго за участю заступника міністра Юрія Власенка, голови ФДМУ Дмитра Сенниченко, заступник голови НБУ Сергія Ніколайчука, голови правління Укрексімбанку Євгена Мецгера , члена правління Ощадбанку Олексія Волочкова і представників "Центренерго".

У кінці серпня "ДТЕК Енерго" і "Центренерго" домовилися про постачання в найближчі місяці 75 тис. тонн вугілля з США.

"Центренерго" експлуатує 23 блоки (18 - пиловугільні і п`ять - газомазутові) на Вуглегірській, Зміївській та Трипільській ТЕС сумарною встановленою потужністю 7660 МВт. Державі належить 78,3% акцій генкомпанії.