"Центренерго" обмежує поставки е/е трейдеру Коломойського: заявляє про борг 725 млн грн

Все про економіку та фінанси

За даними “Центренерго”, компанія знижує в 5 разів обсяг постачання електроенергії для ТОВ “Юнайтед Енерджі” через наявність простроченої заборгованості на суму 725 млн грн за договором від 29.12.2020, пише “БізнесЦензор”.

Як констаується, наявність заборгованості призвела до неможливості ПАТ “Центренерго” вчасно здійснити оплати за постачання вугілля.

“Відтак, було прийнято рішення обмежити відпуск електроенергії зазначеній компанії. У випадку, якщо частина заборгованості у розмірі щонайменше 234 млн грн. не буде погашена до кінця операційного дня 03.03.2021, ПАТ “Центренерго” може повністю призупинити відпуск електроенергії ТОВ “Юнайтед Енерджі” з 04.03.2021”, - зауважують в “Центренерго”.

У держкомпанії додають, що 2 березня частина електроенергії ПАТ «Центренерго» була реалізована під час першого виходу підприємства на ринок “на добу наперед” після оновлення менеджменту. Вартість 1 кВт-год склала 1,53 грн - на 32% більше, ніж ціна продажу за двостороннім договором з ТОВ «Юнайтед Енерджі».

Нагадаємо, 29 грудня 2020 року "Центренерго" провело аукціон з продажу 3,27 млн ​​МВт-год з терміном поставки в січні-березні 2021 року. Весь обсяг електроенергії було продано трейдеру "Юнайтед Енерджі" з групи Ігоря Коломойського за ціною 1160 грн за МВт-год. Цей обсяг складає близько 2% від загального річного споживання електроенергії в Україні (150 млн МВт-год). Для порівняння, за весь 2019 рік виробництво електроенергії станціями "Центренерго" склало 10,2 млн МВт-год, а реалізація - 9,2 млн МВт-год.

26 лютого 2021 року Кабмін погодив призначення Юрія Власенка виконуючим обов`язки генерального директора ПАТ "Центренерго". Крім того, Фонд держмайна повністю оновив склад дирекції ПАТ "Центренерго", призначивши нових 8 топ-менеджерів компанії.

У кінці травня 2020 року Фонд держмайна після трьох місяців невдалих спроб призначив в.о. гендиректора "Центренерго" Олександра Корчинського, який змінив на цій посаді в.о. гендиректора ПАТ "Центренерго" Володимира Потапенко, який вважався близьким до І. Коломойським. При цьому Потапенко залишався працювати в дирекції держкомпанії.