Транзит російського газу через Україну впав за три квартали на 17%, - ОГТСУ

Все про економіку та фінанси

Транзит природного газу через українську ГТС до країн Європи у вересні склав 3,26 млрд кубометрів, у т.ч. в Польщу - 0,33 млрд куб. м газу, в Словаччину - 1,98 млрд куб. м, в Угорщину - 0,74 млрд куб. м, у Молдову - 0,19 млрд куб. м, пише "БізнесЦензор" з посиланням на дані "Оператора ГТС України" (ОГТСУ).

Таким чином, за 9 місяців 2021 року транзит газу склав 32,66 млрд кубометрів, що на 6,84 млрд кубометрів або на 17,3% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

"Оператор ГТС" нагадує, що за вересень російський "Газпром" бронював тільки 4% від додаткових гарантованих транзитних потужностей. У результаті, середньодобові обсяги транспортування російського газу через Україну знизилися до 109 млн куб. м - до мінімального обсягу, згідно з транзитним договором.

"ОГТСУ пропонує близько 80 млн куб. м на добу додаткових потужностей для транзиту газу в Європу, однак результати аукціонів демонструють - "Газпром" не зацікавлений в збільшенні поставок. На вересень і жовтень не були заброньовані навіть гарантовані 15 млн куб. м додаткових потужностей" , - зазначив гендиректор "Оператора ГТС" Сергій Макогон.

У той же час, підкреслив він, Україна залишається надійним партнером для ЄС і протягом всього газового року 2021/2022 буде пропонувати необхідні потужності для транзиту.

Також Макогон зазначив, що українська ГТС використовується менш ніж на третину від загальної транзитної потужності в 146 млрд куб. м в рік.

"Це незадіяні потужності, які вдвічі перевищують потужності "Північного потоку-2", можуть бути використані для збільшення поставок газу в ЄС", - резюмував він.