Трансформація Приватбанку: консультант отримає 140 млн грн

Все про економіку та фінанси

Приватбанк 4 січня уклав угоду з ТОВ «Зеб.Рольфес.Ширенбек.Ассошіейтс» про консультаційні послуги для трансформації банку в рамках нової стратегії на 139,74 млн грн. Закупівлю провели на комерційному майданчику Приватбанку, повідомляється у системі «Прозорро», пишуть "Наші гроші".

Консультації стосуватимуться загального управління трансформацією банку, на яке в технічному завданні було відведено 12-18 місяців, а також планування та підготовка до запуску Good Bank Transformation (15-18 місяців) та Restructuring Unit (18 місяців).

Для участі в закупівлі вимагався міжнародний досвід у щонайменше п’яти проектах, пов’язаних із розробкою і впровадженням стратегії в банківському секторі. При цьому банки-клієнти повинні були входити в топ-5 банків країни, де проводився проект. Крім того, вимагався досвід на консалтинговому ринку за межами України не менше п’яти років. У цих випадках враховувався досвід основної материнської структури. Натомість досвід на консалтинговому ринку України не менше двох років вимагався власний.

Єдиним конкурентом було ТОВ «КПМГ-Україна» на чолі з Андрієм Цимбалом, яке належить компанії «KPMG CIS Holdings Limited» (Кіпр) і входить у мережу «KPMG».

Київська фірма «Зеб.Рольфес.Ширенбек.Ассошіейтс» на чолі з Олександром Нефьодовим належить компанії «Zeb/Rolfes.Schierenbeck.Associates GmbH» (Австрія), яка є «дочкою» консалтингової компанії «Zeb/Rolfes.Schierenbeck.Associates GmbH» (Німеччина). У вересні 2021 року вона вже отримувала підряд Приватбанку щодо консультаційних послуг для проекту «Технічний лікідж» на 10,33 млн грн.

Нагадаємо, Кабмін зобов’язався перед МВФ до кінця січня 2022 року розробити і схвалити дорожню карту повної або часткової приватизації Приватбанку та Ощадбанку, у тому числі їхнього продажу міжнародним інвесторам із бездоганною репутацією. Це одна з умов для отримання наступних траншів кредиту від МВФ у березні й червні 2022 року.