Топ-генерал США: війна в Україні може затягнутися на роки

Все про економіку та фінанси

Повномасштабному вторгненню Росії в Україну, ймовірно, могла запобігти лише присутність там американських військ, а тепер війна може "затягнутися на роки". Таку оцінку ситуації дав у доповіді Комітету у справах збройних сил Палати представників Марк Міллі, голова Об`єднаного комітету начальників штабів армії США, пише Liga.net.

"Відверто кажучи, якщо не брати до уваги введення військ США в Україну, я не впевнений, що його [Путіна] можна було стримати. Це [захоплення України] здавна була його довгострокова мета. Я думаю, що ідея стримування Путіна від вторгнення в Україну, стримування його Штатами, потребувала б використання збройних сил США і призвела б до ризику збройного конфлікту з Росією, чого б я точно не радив", – сказав генерал.

Такі слова Міллі суперечать довоєнній риториці Білого дому про очікуваний ефект санкцій проти Росії.

"Поки що рано [давати оцінки, як довго буде війна]. Попри те що війна почалася понад місяць тому, в Україні ще вистачає наземної війни, – заявив він. – Але я дійсно думаю, що це дуже затяжний конфлікт, і вважаю, що він щонайменше вимірюватиметься роками. Щодо десятиліття – не знаю, але як мінімум роки – точно".

Міллі додав, що Росія "ініціювала дуже тривалий конфлікт", і НАТО, США, Україна та всі союзники та партнери, які її підтримують, "будуть втягнуті у нього протягом досить довгого часу".

До 24 лютого 2022 року деякі мозкові центри на Заході, зокрема при НАТО, моделювали сценарії та приходили до висновків, що за повномасштабного вторгнення Росії Київ швидко впаде. Як показала реальність, ці моделі були неправильними.

Глава зовнішньої розвідки Естонії вважає, що війна триватиме ще довго, до 9 травня вона не закінчиться.