ТОП-50 банків за обсягом активів: як змінився рейтинг за 2015 рік

Все про економіку та фінанси

Рейтинг банків за обсягом активів помітно переформатувався за підсумками 2015 року. Основні передумови – виведення з ринку десятків банків, переоцінка валютної складової активів, продаж та/або переведення фінустановами проблемних кредитів на баланси пов’язаних структур тощо.

Перша трійка банків лишилася незмінною – Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк (див. нижче таблицю).

У колишній першій групі класифікації найвідчутніший стрибок – в Укрсиббанку (з 14-го на 7-е місце) та Укргазбанку (з 16-го на 10-е) на фоні в т.ч. активного зростання активів (який, судячи з усього, був зумовлений не лише пере оціночним ефектом).

Укрсоцбанк піднявся з 6-ої позиції на 4-у, Райффайзен Банк Аваль – з 7-ої на 6-у, Сбербанк – з 8-ої на 5-у, Альфа-банк – з 9-ої на 8-у, ПУМБ – з 12-ої на 11-у, ОТП Банк – з 15-ої на 14-у.

Натомість Промінвестбанк опустився з 5-ого місця на 9-е, а ВТБ Банк – з 10-ого на 12-е на тлі значного скорочення активів.

Щодо колишньої другої і третьої групи класифікації НБУ (групи великих і середніх), то в ній зміни відчутніші. Передусім – через виведення з ринку більшої кількості їх представників у порівнянні з першої групою (групою найбільших). Разом з тим, на тлі поліпшення позицій багатьох банків у середньому на 20 пунктів «Кліринговий дім» опустився на з 37-го на 39-е місце. Детальніше див. нижче в таблиці.

Читайте детальніше, як фінансово почуваються Приватбанк,  Укрексімбанк,  Ощадбанк,  Укргазбанк,  ВТБ Банк,  ПромінвестбанкСбербанкАльфа-банкУкрсоцбанк (Unicredit Bank)Райффайзен Банк АвальУкрсиббанкОТП БанкПУМБПлатинум БанкПівденний,  Фідобанк,  Діамантбанк,  Мегабанк,  Кредит ДніпроУніверсал БанкКреді Агріколь, Кредобанк, ІНГ Банк, СітібанкКліринговий дім,  Місто  Банк,  Михайлівський,  Форвард,  Авангард,  Міжнародний  інвестиційний  банкАкордбанкФінбанк,  Прокредит,  СЕБ КорпоративнийПравекс

Рейтинг найбільш прибуткових і збиткових банків у 2015 році див. тут, а в І кварталі-2016 - тут. У кого процентні витрати перевищили процентні доходи - тут.

У яких банків був найбільший відтік депозитів у 2015 році читайте тутУ кого найбільші борги перед НБУ - тут.