Times: РФ може готувати зимову військову операцію проти України, - дипломат

Все про економіку та фінанси

Росія може готувати зимову операцію проти України. Про це в контексті обговорення переговорів України з Великою Британією про купівлю ракет заявив The Times український дипломат, який побажав залишитися анонімним, пише Liga.net.

За його словами, є побоювання, що РФ готує зимову військову операцію після запуску російського-німецького газопроводу Північний потік-2. Дипломат також відзначив вересневі російсько-білоруські навчання Захід-2021. На його думку, вони вказують: РФ готується до конфлікту.

"Я вважаю, що ескалація конфлікту між Росією та Україною вельми вірогідна і може мати непередбачувані наслідки для європейської безпеки. Їм не потрібен Крим, їм потрібна вся Україна, тому що серце історії, релігії та культури розташовані в Києві, а не в Москві", – сказав він.

Дипломат також вважає, що головна мета президента Росії Володимира Путіна – відновити Радянський Союз, який "без України був нічим". "Поки Україна чинить спротив, такі країни, як Грузія, Молдова і Казахстан, почуваються більш-менш в безпеці, тому що Росія все ще зайнята Україною", – підсумував він.

Сьогодні The Times повідомив, що Україна веде з Великою Британією переговори про купівлю ракет для кораблів і літаків на тлі побоювань, що Росія може використовувати газову кризу для ескалації агресії.
Українська влада неодноразово наголошувала: Північний потік-2 несе загрозу безпеці України. Глава Офісу президента Андрій Єрмак заявляв у вересні, що Росія вже використовує газопровід як зброю проти України.