Тимчасові адміністрації на підприємствах енергетики: уряд підготував законопроект

Все про економіку та фінанси

Міністерство енергетики розробило та винесло на громадське обговорення законопроєкт "Про внесення змін до закону "Про ринок електричної енергії" щодо введення тимчасової адміністрації у разі загрози порушення безпеки постачання електричної енергії", пише "БізнесЦензор".

Документ розроблено на виконання рішення РНБО від 30 липня 2021 року "Про заходи з нейтралізації загрози в енергетичній сфері".

Метою документу у пояснювальній записці вказано "встановлення механізму забезпечення можливості введення тимчасової адміністрації до суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність в енергетичній сфері, в разі загрози порушення безпеки постачання електричної енергії та/або порушення такими суб’єктами ліцензійних вимог провадження господарської діяльності".

Відповідно до тексту законопроєкту, процедуру введення тимчасової адміністрації на підставі рішення Кабміну здійснюватиме Міністерство енергетики шляхом передачі управління активами учасників ринку та/або їх корпоративних прав в управління державним підприємствам, установам, організаціям, або державним акціонерним товариствам.

Документом пропонується встановити, що тимчасова адміністрація вводиться на строк, що не перевищує 6 місяців, однак він може бути продовжений.

Проєкт закону передбачає, що з дня введення тимчасової адміністрації призупиняються всі повноваження органів управління учасника ринку (загальних зборів, наглядової ради і виконавчого органу), крім річних загальних зборів, обов’язковість проведення яких визначена законодавством.

Водночас тимчасовому адміністратору передаються всі повноваження органів управління учасника ринку з дня введення тимчасової адміністрації і до її припинення, а правочини, вчинені органами управління та керівниками учасника ринку після введення тимчасової адміністрації, визнаються нікчемними.

Як повідомлялося, після засідання РНБО 30 липня її секретар Олексій Данілов заявляв, що Рада нацбезпеки та оборони бачить ознаки монополії на енергетичному ринку в Україні та готова у разі загрози національній безпеці вводити на підприємствах енергопостачання тимчасові адміністрації.

"У нас на сьогодні є 8 прізвищ, які не є ні для кого таємницею: пан Ахметов, Новинський, брати Суркіси, Григоришин, Коломойський, Боголюбов, Льовочкін, Бойко та громадянин РФ Воєводін, які мають розподільну мережу", – говорив Данилов.

Він заявив, що йдеться про те, що "у разі загрози національній безпеці згідно з цим рішенням ми розглядаємо питання запровадження тимчасових адміністрацій".