Тігіпко каже, що проект monobank коштує значно більше, ніж $1 млрд

Все про економіку та фінанси

Сергій Тігіпко, власник Універсал Банку заявив, що monobank, який працює на його ліцензії, коштує значно більше, ніж $1 млрд, пише портал "Мінфін".

За словами С. Тігіпка, річний прибуток від проекту перевищує $300 млн. «Три — це занадто низький мультиплікатор для фінтеху, які у світі продаються з коефіцієнтами 5−6 і більше», — зауважив власник Універсал Банку, додавши, що предметних перемовин щодо продажу monobank поки не було.

С.Тігіпко зазначив, що monobank продовжує активно зростати після збільшення капіталу у вересні. За його оцінками, нинішнього запасу вистачить щонайменше до лютого, потім планується чергове збільшення капіталу. Він сказав, що у листопаді mono щодня набирав по 5,7 тис нових клієнтів, а кредитний портфель зріс більш ніж на 1,2 млрд грн.

За словами С. Тігіпка, він задоволений і тим, як розвиваються інші необанки, - izibank і sportbank, що працюють на базі Таскомбанку. Зокрема, він зауважив, що клієнтська база щомісяця приростає на 30−40 тис, а сумарний кредитний портфель становить 700 млн грн.

Раніше ЗМІ повідомляли про те, що бенефіціарні власники Альфа-Банку пропонували за monobank $1 млрд. Пізніше Роман Шпек, голова наглядової ради Альфа-Банку, сказав, що ABH Holding — номінальний власник банку не вів переговори щодо купівлі найбільшого українського необанку.