The Telegraph: РФ і Китай готують угоду про газопровід "Сила Сибіру-2"

Все про економіку та фінанси

Росія та Китай перебувають на стадії укладання угоди з питання будівництва нового газопроводу "Сила Сибіру-2", йдеться у матеріалі британського видання The Telegraph, констатує Liga.net.

Зазначається, що президент Росії Володимир Путін та його китайський колега Сі Цзіньпін, завершують угоду, згідно з якою Росія більш ніж подвоїть експорт трубопровідного газу до Китаю.

Це означатиме, що щорічно новим газопроводом "Сила Сибіру-2" транспортуватиметься до 50 млрд кубометрів природного газу.

Констатується, що прагнення Москви і Пекіна подвоїти постачання сировини до Азії залишилося майже непоміченим для країн ЄС, які останніми місяцями сперечалися навколо "Північного потоку-2".

У матеріалі наголошується, що якщо проєкт буде підписано і будівництво газопроводу буде завершено, Росія зможе продавати газ із тих же родовищ, які обслуговують Європу, і ця диверсифікація дає додаткові важелі впливу. Аналітик з ICIS Томаш Маржец-Мансер вважає, що в РФ є достатньо ресурсів для задоволення попиту на обох ринках, але вона може надати перевагу покупцеві, який запропонує більшу ціну за газ.

Енергетичні зв`язки Китаю та Росії останніми роками поглиблюються. Перший прямий газопровід між ними – "Сила Сибіру" — відкрився в 2019 році і протягнувся на 2200 км між північним Китаєм та російськими газовими родовищами Ковиктинське та Чаяндинське у Східному Сибіру, йдеться в матеріалі.

Оскільки Китай намагається зменшити свою залежність від вугілля, потреба країни у природному газі зростає. Тим часом Росія намагається диверсифікувати свою діяльність порівняно з Європою, де майбутнє природного газу є невизначеним, оскільки континент прагне скоротити залежність від викопного палива, йдеться у статті.

The Telegraph пише, що газопровід "Сила Сибіру-2" обговорювався багато років, але отримав новий імпульс на тлі напруженості у відносинах з ЄС.

Згідно з повідомленнями, Путін і Сі обговорили трубопровід під час телефонної розмови 15 грудня, після цього російський президент приймав Ухнаагійна Хюрелсуха, президента Монголії, через яку проходитиме трубопровід.

Крім того, за даними The Telegraph, Газпром проводить техніко-економічне обґрунтування трубопроводу, який буде збудовано спільно з Китайською національною нафтовою корпорацією. Базовий сценарій передбачає, що новий трубопровід може бути введений в експлуатацію до 2027 року.

"Оскільки угода про постачання газу існуючим трубопроводом була підписана невдовзі після зимових Олімпійських ігор у Росії в 2014 році, ігри в Пекіні в лютому цього року можуть знову стати каталізатором угоди", – йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, "Північний потік-2" побудовано, але поки що не сертифіковано. FT повідомляло, що новий канцлер Німеччини Олаф Шольц припускає зупинку газопроводу у разі нового вторгнення РФ в Україну.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок повідомила, що зараз ПП-2 не може бути сертифіковано через невідповідність вимогам європейського енергетичного законодавства.

У грудні 2021 року в Сенаті США домовилися проголосувати у січні щодо законопроєкту про санкції проти СП-2.