"Татнєфть" через суд США хоче отримати конфіденційні дані про Україну від 52 банків

Все про економіку та фінанси

Нафтова компанія "Татнєфть" з РФ попросила викликати до американського суду представників 52 банків у рамках справи про стягнення з України $173 млн компенсації за втрату частки в "Укртатнафті", повідомляє Bloomberg, констатує zn.ua.

Водночас Україна просить суд США заблокувати клопотання компанії "Татнєфть".

"У контексті безпосередньої загрози вторгнення Росії до України російська нафтова компанія, що має тісні зв`язки з російським урядом, не повинна отримати дозвіл використовувати розкриття як привід для вимоги конфіденційної інформації щодо військової та національної безпеки України та її грошово-кредитної стабільності", – заявили представники України під час засідання суду.

У клопотаннях "Татнєфти" мова йде про такі банки: Citigroup, JPMorgan Chase, Credit Suiss, Danske Bank, Резервний банк Австралії тощо.

Україна від імені міністра оборони та посла у США заявила, що повістки компанії "Татнєфть" містять запити на інформацію, що не стосується справи. Зокрема про активи і фінансові операції України та третіх сторін, які відіграють ключову роль у стратегічних галузях: оборони, енергетики, транспорту, зв`язку.

Нагадаємо, що компанія "Укртатнафта" була створена у 1994 році на базі Кременчуцького нафтопереробного заводу. Понад 47% у ній належало компанії "Татнєфті" та уряду Татарстану. У 2007 році "Татнєфть" втратила операційний контроль над підприємством, яке перейшло під контроль "приватівців" і Олександра Ярославського. Татарстанські акціонери свої частки втратили.