Тариф "Укренерго" на передачу електроенергії з грудня зросте на 30%, - рішення НКРЕКП

Все про економіку та фінанси

За даними “Укренерго”, НКРЕКП (Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) вирішила встановити тариф на передачу електроенергії в грудні 2020 року на рівні 312,76 грн/МВт·год, пише “БізнесЦензор”.

Із 1 серпня діє тариф на передачу в розмірі 240,23 грн/МВт-год.

“Затверджений регулятором тариф на грудень 2020 року є мінімально можливим, оскільки покриває лише ті витрати, які компанія вже понесла по факту. Це насамперед відрахування до державного бюджету за 2019 рік та компенсація витрат постачальників універсальних послуг (ПУП) на сплату «зеленого» тарифу приватним домогосподарствам («даховим» СЕС)”, - зауважили в “Укренерго”.

“Укренерго” нагадує, що пропонує зафіксувати в структурі тарифу на передачу ліміт коштів, які компанія може сплачувати для компенсації витрат ДП «Гарантований покупець» та ПУП на «зелений» тарифу у 2021 році.

“Такі заходи дозволять зменшити завелике навантаження на учасників ринку, що сплачують цей тариф, а також запобігатимуть погіршенню фінансового стану системного оператора. Адже відсутність в структурі тарифу на передачу достатнього обсягу коштів для фінансування «зеленого» тарифу стало основною причиною негативного фінансового результату Укренерго у І півріччі та за підсумками 9 місяців 2020 року”, - зауважили в “Укренерго”.

"Укренерго" за три квартали зафіксувало збиток 28,6 млрд грн (за перше півріччя - 18 млрд грн).

За даними держкомпанії, 86% з вказаної суми (24,7 млрд грн) – це компенсація витрат на виконання спеціальних обов‘язків (ПСО), зокрема, для населення та на покриття «зеленого» тарифу ДП «Гарантований покупець» (“ГарПок”).

За інформацією "ГарПока", заборгованість "Укренерго", яка є джерелом покриття нестачі коштів для розрахунків за "зеленим" тарифом, на 03.11.2020 становила 23,35 млрд грн.