Тариф на електроенергію може зрости для окремих категорій населення, - глава "Енергоатома"

Все про економіку та фінанси

Міністерство енергетики планує підвищувати тариф на електроенергію для окремих споживачів серед населення, заявив в.о. голови НАЕК "Енергоатом" Петро Котін журналістам 1 червня, пише Liga.net.

"Для певних категорій планується знизити ціну електроенергії... За моїми даними, підвищення для великих споживачів планується на 15% в цьому році, потім на 15% в наступному", – заявив Котін.

Підвищення тарифу планується в рамках розробки нової моделі ПСО (Public service obligation, спецзобов`язання щодо забезпечення електроенергією населення), додав Котін.

За його словами, ціна електроенергії, яку продає "Енергоатом", зросте з 15 коп/кВт вдвічі-втричі.

Остаточний варіант ПСО можуть затвердити до липня, додав голова НАЕК. Він додав, що в рамках нової моделі ПСО планується запуск ринку електроенергії для населення протягом п`яти років.

Нагадаємо, 29 квітня міністр енергетики Герман Галущенко заявляв, що тариф на електроенергію планують знизити для деяких груп населення.

В останній раз Кабмін підвищував тариф 1 січня 2021-го (до 1,68 грн/кВт), вперше за три роки. Підвищення тарифів на електроенергію для населення міститься і в антикризовій програмі уряду. Екс-заступник міністра енергетики Юрій Бойко запевняв, що реальна вартість електроенергії – від 2,6 грн до 4 грн/кВт в залежності від області. За його словами, актуальний тариф у 1,68 грн не покриває витрати на поставку електроенергії. Щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення досягають 65-70 млрд грн. 

P.S.

Коментар Міненерго:

"Міністерство енергетики не виходило з пропозиціями й сформованим баченням щодо формування тарифів на електроенергію.

Зараз відбуваються дискусії з учасниками ринку і готується комплексне рішення серйозних проблем галузі.

Міністерство енергетики звертає увагу, що нова модель покладання спецобов’язків на учасників ринку електричної енергії (ПСО), на основі якої формуються тарифи на електроенергію для населення, знаходиться на стадії розробки.

Найближчим часом ми презентуємо проект документу (проект нової моделі / методики ПСО), який обов‘язково буде передбачати захист малозахищених верств населення".