Тариф на електроенергію для тих, хто споживає до 100 кВТ, знизиться, - Міненерго

Все про економіку та фінанси

Міністр енергетики Герман Галущенко у Верховній Раді розповів про нову модель ПСО, яку розробляє Міністерство енергетики спільно з учасниками ринку, повідомляє прес-служба Міненерго.

Як зазначається, Г. Галущенко наголосив на тому, що проект нового механізму покладання спецобов’язків на учасників ринку електроенергії буде презентовано наступного тижня.

Горизонт нової моделі ПСО – 4 роки.

Як констатується, нова модель передбачатиме диференційований тариф залежно від категорій населення і захист соціально вразливих верств, та водночас має забезпечити можливість для компаній-виробників електроенергії проводити модернізацію обладнання. Разом ці кроки відкриють вікно можливостей для залучення інвестицій в компанії галузі, а для приватних споживачів – для проведення заходів з енергозбереження.

«Ми виокремлюємо населення, яке споживає до 100 кВт. На сьогодні це близько 41% споживачів з 16,9 млн домогосподарств. Проект нового ПСО передбачає захист цієї категорії населення через зменшення тарифу», – сказав Г. Галущенко.

Нагадаємо, в квітні Кабмін продовжив до 30 червня дію фіксованої ціни на електроенергію для побутових споживачів в розмірі 1,68 грн за кВт-год.