"Танк Транс" відправили на ліквідацію

Все про економіку та фінанси

Засновник ТОВ "Танк Транс" прийняв рішення про ліквідацію товариства, пишуть "Українські новини" з посиланням на дані держреєстру юросіб.

"Танк Транс" - автотранспортне підприємство, розташоване у м. Городок Львівської області. Основним видом діяльності є міжнародні перевезення рідких харчових продуктів автомобільними цистернами з нержавіючої сталі.

Компанія входить у групу T.B. Fruit львівського бізнесмена Тараса Барщовського.

"Танк Транс" відоме судовими спорами за участі збанкрутілого Дельта Банку. У лютому 2015 року компанія Cargill (США) переуступила для ТОВ "Танк Транс" права вимоги до Дельта Банку за низкою акредитивів. Тоді ж "Танк Транс" заявило Дельта Банку про зарахування зустрічних однорідних вимог та припинення боргових зобов’язань перед банком. На думку ФГВФО, це відбулося незаконно.

Зауважимо, що за даними держреєстру, існує також ТОВ “Танк Транс Україна”, яке зареєстроване за тією ж юрадресою, що і ТОВ “Танк Транс”.

Згідно повідомлення Фонду гарантування вкладів, на 07.11.2019 року запланований аукціон з продажу пулу кредитів неплатоспроможних банків, до якого серед іншого включені борги ТОВ "Танк Транс" і ТОВ "Яблуневий дар" (про судові спори останнього з ФГВФО - тут). 

У жовтні 2018 року Фонд гарантування публічно заявляв, що за місяць до визнання Дельта Банку неплатоспроможним група пов’язаних компаній ТОВ «Яблуневий Дар»/ТОВ «Танк Транс» вчинили більше десяти операцій із зарахування зустрічних вимог (т.зв. «схлопування») на загальну суму більше 100 млн євро.

Як зауважував ФГВФО, від судових рішень по відповідним спорам “залежить можливість повернення кредитних коштів на суму понад 6 млрд грн, що сприятиме задоволенню вимог кредиторів за рахунок продажу прав вимог за цими кредитами чи ж за рахунок ліквідного заставного майна” (цитата).

У липні-серпні 2018 року Фонд гарантування провів “голландські” аукціони з продажу прав вимоги Дельта Банку за низкою кредитних договорів з ТОВ “Танк Транс” і ТОВ “Яблуневий Дар” (пов’язані з групою T.B. Fruit Тараса Барщовського) на 6 млрд грн. Попри те, що ціна на актив знижувалася в 5 разів (до 1,2 млрд грн), покупців не знайшлося.

У заставі - в т.ч. товари в обороті (концентрат яблуневого соку у Львівській, Вінницькій та Хмельницькій областях); цехи розливу соків, з переробки ягід та фруктів, з виробництва плодово-ягідного пюре, консервів (Львівська область), обладнання з виробництва яблучного концентрату (Львівська область), земельні ділянки, транспорт тощо.

Згідно з судовими матеріалами, Дельта Банк передав як мінімум частину боргів ТОВ “Яблуневий Дар” і ТОВ “Танк Транс” у заставу для Ощадбанку та ДІУ (як забезпечення зобов’язань перед цими держструктурами).