Афганістан: таліби заборонили розрахунки іноземною валютою

Все про економіку та фінанси

Радикальне угрупування "Талібан" заборонило використання іноземної валюти для розрахунків усередині країни, інформує BBC, констатує zn.ua.

"Економічна ситуація в країні та національні інтереси вимагають того, щоб при розрахунках усі афганці використовували національну валюту - афгані", - заявив представник уряду талібів Забіулла Муджахід.

Муджахід наголосив: "Ісламський емірат (так таліби називають Афганістан - ред.) проінструктував усіх громадян, власників магазинів, торговців та бізнесменів використовувати надалі для розрахунків афгані та категорично утримуватися від використання іноземної валюти".

За словами представника "Талібану", порушники цього правила будуть покарані. До цього часу в країні для розрахунків використовувалися долари США, на деяких територіях, які межують з Пакистаном - пакистанські рупії.

Афганістан стоїть на порозі гуманітарної катастрофи. За різними оцінками, від 11 до 14 млн афганців найближчої зими голодуватимуть або недоїдатимуть. Ситуація може погіршитися, якщо «Талібан» не отримає достатнього обсягу гуманітарної допомоги. Але для «Талібану» ситуація в гуманітарній сфері — це ще й зручний привід розширити канали комунікації з зовнішнім світом, який не поспішає офіційно визнавати нових правителів Афганістану.