"Талібан" оголосив про свою перемогу в Афганістані

Все про економіку та фінанси

Бойовики радикального ісламістського руху "Талібан" захопили президентський палац у столиці Афганістану Кабулі та святкували там свою перемогу над афганським урядом. Кадри захопленої будівлі у неділю, 15 серпня, опублікував арабський телеканал Al Jazeera, констатує DW.

Згідно з опублікованими відео, речник ісламістів заявив про завершення війни у країні. Один із лідерів "Талібану" мулла Абдул Гані Барадар у своєму відеозверненні назвав цей успіх безпрецедентним для світу.

Президент Афганістану визнав перемогу "Талібану"

Про перемогу ісламістів у Facebook заявив і президент країни Ашраф Гані. "Талібан" переміг", - написав він у зверненні, в якому також підтвердив факт своєї втечі з Афганістану. За його словами, якби він залишився, то було б убито "незліченну кількість патріотів", а Кабул було б зруйновано.

При цьому Гані не уточнив, де саме він зараз перебуває. Al Jazeera із посиланням на одного з охоронців афганського президента повідомляє, що Гані виїхав у столицю Узбекистану Ташкент.

Перед цим про втечу Гані повідомив голова Вищої ради національного примирення Абдулла Абдулла. "Те, що колишній президент покинув країну, залишив народ і країну в такому стані, Бог йому суддя, і народ дасть йому оцінку", - завив він у відеозверненні.