Світовий банк вирішив надати Україні ще $150 млн на боротьбу з COVID-19 і на вакцинацію

Все про економіку та фінанси

Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила додаткове фінансування у розмірі 150 млн дол для проекту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні». Ці кошти допоможуть запобігати, виявляти та реагувати на загрози, спричинені пандемією COVID-19, а також зміцнити національну систему охорони здоров’я України, констатує Світовий банк.

Як зазначається, 120 млн дол додаткового фінансування допоможуть уряду України закупити 16,5 млн доз вакцин, яких достатньо для вакцинації близько 20 відсотків населення. Ця закупівля також дасть можливість 10-ти мільйонам осіб із пріоритетних груп населення отримати повну вакцинацію проти COVID-19. Решта 30 млн дол будуть скеровані на фінансування інших аспектів розгортання компанії із вакцинації: інформаційні технології, комунікація з громадськістю, посилення спроможності, а також закупівля обладнання для забезпечення холодового ланцюга та управління відходами.

«Нове додаткове фінансування допоможе Україні і надалі посилювати заходи щодо протидії COVID-19 та прискорити вакцинацію. Рівень вакцинації в Україні все ще є одним із найнижчих в Європі. Через це такими високими є втрати людських життів, так само як і економічні втрати, особливо з появою нових варіантів вірусу, – сказав Аруп Банерджі, Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи. - Отже, надзвичайно важливим залишається нарощування обсягів закупівлі вакцин та збільшення темпів вакцинації населення, разом із заходами кращого виявлення захворюваності та підвищення обізнаності людей, які вагаються щодо необхідності вакцинації».

Раніше для посилення реагування на пандемію COVID-19 Світовий банк надав Україні 155 млн дол у рамках двох проектів – «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» та «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». З початку пандемії Світовий банк загалом надав Україні 1,8 млрд дол для бюджетної підтримки та інвестиційних проектів.

Портфель проектів Світового банку підтримує покращення основних державних послуг, які безпосередньо приносять користь простим людям, у таких сферах, як водопостачання, каналізація, опалення, електроенергія, енергоефективність, дороги, соціальний захист, освіта та охорона здоров`я, а також розвиток приватного сектору.

З часу приєднання України до Світового банку в 1992 році Україна отримала понад 14 млрд дол на реалізацію близько 80 проектів і програм.