Світовий банк вирішив надати Україні додаткове фінансування на $1,5 млрд

Все про економіку та фінанси

7 червня Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила додаткове фінансування для України в розмірі 1,49 млрд доларів США в рамках проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні».

Це нове фінансування є частиною пакету підтримки у понад 4 млрд доларів США, який мобілізує Світовий банк. Вказана сума також більша за попередньо заявлені 3 млрд доларів США. Майже 2 млрд доларів із цих коштів вже було виплачено.

Кошти з цього проекту будуть використані на виплати зарплатні державним службовцям та вчителям. Проект отримав фінансові гарантії від Великобританії, Нідерландів, Литви та Латвії; паралельне фінансування від Італії та очікувані майбутні гарантії, у тому числі від Данії. Проект також співфінансується із внесків у новий багатосторонній донорський трастовий фонд (MDTF) від кількох держав, включаючи Швейцарію.

«Група Світового банку продовжує вживати швидких заходів, щоб підтримати Україну та її народ у час війни, яка руйнує країну, – сказав президент групи Світового банку Девід Малпас. - Попри триваючу війну, ми працюємо з нашими партнерами-донорами, щоб мобілізувати необхідну фінансову підтримку, та використовуючи гнучкість різних існуючих фінансових інструментів, щоб допомогти забезпечити українців у постійному доступі до медичних послуг, освіти та соціального захисту».

Портфель проектів Світового банку в Україні підтримує покращення державних послуг, які безпосередньо приносять користь звичайним людям у таких сферах, як водопостачання, каналізація, опалення, електроенергія, енергоефективність, дороги, соціальний захист, освіта та охорона здоров’я.

«Збереження цих основних послуг і здатності уряду їх надавати є важливими для запобігання подальшого погіршення умов життя та бідності в Україні, враховуючи вже завдані війною страждання людям, – зазначив Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі. - Крім того, збереження дієвих можливостей уряду стане фундаментом будь-якого відновлення та реконструкції у майбутньому».

Нещодавня дорожня карта, опублікована Світовим банком, окреслює першочергову короткострокову відповідь групи Банку та пропонує середньостроковий цільовий підхід, який охоплює 15 місяців з квітня 2022 року по червень 2023 року.

З моменту приєднання України до Світового банку в 1992 році, зобов’язання банку перед країною сягнули майже 16 мільярдів доларів США у близько 90 проектах і програмах, включаючи ухвалений сьогодні проект.