Світовий банк вирішив надати для "Укргідроенерго" фінансування на суму $212 млн

Все про економіку та фінанси

Світовий банк повідомляє, що 30 червня його рада директорів затвердила пакет фінансування у розмірі 212 млн дол, в рамках якого 177 млн дол надав Міжнародний банк реконструкції та розвитку, а Фонд чистих технологій виділив на пільгових умовах позику в розмірі 34 млн дол і грант 1 млн дол на впровадження проекту «Україна – Підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції енергомережі» (Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в ПрАТ «Укргідроенерго»).

"Проект дасть змогу збільшити гнучкість української енергетичної системи, що допоможе у синхронізації із європейською енергетичною мережею та декарбонізації енергетичного сектору", - констатує Світовий банк.

ПрАТ «Укргідроенерго» виступає в ролі позичальника та організації-виконавця проекту. Фінансування надається на встановлення 197 МВт систем накопичення енергії у поєднанні із сонячними батареями на чотирьох гідроелектростанціях (Київській ГАЕС, Канівській ГЕС, Кременчуцькій ГЕС і Середньодніпровській ГЕС), які планується залучити для надання допоміжних послуг національній електромережі. Також акумулятори та сонячні електроустановки будуть встановлені на Дністровській ГЕС.

Як констатується, фінансування Світового банку сприятиме зниженню ризиків, пов’язаних із синхронізацією української енергосистеми з європейською енергетичною мережею та допоможе у її декарбонізації, шляхом підтримки більшої інтеграції відновлюваної енергетики. Синхронізація електромереж є стратегічною метою на національному рівні, спрямованою на створення конкурентного та прозорого ринку електроенергії відповідно до вимого європейського законодавства та ринкових практик. Це є ключовим етапом на шляху до більшої інтеграції до європейських ринків та надасть відчутні переваги Україні, зокрема покращення надійності та безпеки енергопостачання завдяки диверсифікації джерел електроенергії, та доступу до ринків ЄС. Проект також сприятиме збільшенню рівня залучення приватного сектору до акумулювання електроенергії.

«Це один із найбільш інноваційних проектів, які розпочинає Світовий банк у регіоні Європи та Центральної Азії. Він допоможе Україні інтегрувати свою енергосистему до європейської енергетичної мережі, зменшить вплив зацікавлених осіб, та сприятиме досягненню більшої енергетичної незалежності. Я радий, що проект також допоможе долучитися до «Європейського зеленого курсу»», – зазначив Аруп Банерджі, Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи.

Світовий банк вже працював над підготовкою до синхронізації енергосистеми України із європейською енергомережою в рамках діючого Другого проекту передачі електроенергії. Цей проект надає підтримку Україні у розгортанні технологій розумних електромереж та оптового ринку електроенергії.

Поточний портфель інвестиційних проектів Світового банку в Україні складає близько 3,4 млрд дол у рамках 11 інвестиційних проектів та однієї Програми заради результатів. Ці інвестиції спрямовані на вдосконалення базових державних послуг та забезпечення потреб простих громадян у таких сферах як водопостачання, каналізація, опалення, електроенергія, енергоефективність, дороги, соціальний захист, освіта та охорона здоров`я, а також розвиток приватного сектору. З моменту приєднання України до Групи Світового банку в 1992-му році інвестиції Банку склали понад 13 млрд доларів США в рамках близько 80 проектів та програм.