Світовий банк: Укргазбанк досягнув найкращих результатів серед держбанків

Все про економіку та фінанси

Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в інтерв’ю для газети “Дзеркало тижня.Україна” заявила, що “з усіх українських державних банків, звичайно, Укргазбанк досягнув найкращих результатів на шляху перетворень” (цитата).

Разом з тим, за її словами, загальний темп реформи державного банківського сектору в Україні слід прискорити.

“Після націоналізації Приватбанку у грудні 2016 року держава стала власницею половини банківського сектору. Це занадто багато. Цю частку державної власності необхідно скорочувати якнайшвидше, і уряд це розуміє.

Однак поки що три інші державні банки не готові до приватизації. Їх треба реформувати, і, головне, їм треба вирішити їх проблеми із непрацюючими кредитами, яких на балансах цих трьох банків дуже багато.

Рівень цих непрацюючих кредитів в Ощадбанку, Приватбанку та Укрексімбанку надто високий — у середньому 65–70% від загального кредитного портфеля. Вирішення цього питання буде дуже важливим для подальшого впровадження реформи сектору державних банків. Тому що потенційні інвестори, які могли б увійти в капітали цих банків, не зацікавлені у приватизації фінустанов із кредитними портфелями такої якості.

Для того, щоб зрушити з місця вирішення питання із непрацюючими кредитами, уряд повинен прийняти постанову, яка по суті розв`язала б руки керівництву державних банків у роботі із цим кредитним портфелем і дозволила б їм використовувати всі можливі інструменти для вирішення цієї проблеми. Бо реструктуризація цих непрацюючих кредитів буде складним процесом. За нашими оцінками, вона потребуватиме використання дуже різних інструментів: списання, продажу на аукціонах, різноманітних реструктуризацій тощо”, - зауважила Сату Кахконен.

Нагадаємо, 8 листопада перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова заявила, що Мінфін працює з IFC щодо входження цієї міжнародної фінансової організації (з групи Світового банку) в капітал Укргазбанку.

"Ця подія повинна статися вже найближчим часом. І це буде перший крок до того, як держава скорочує свою частку в банківській системі", - зазначила К. Рожкова.

Міністерство фінансів у жовтні прогнозувало, що угода про входження IFC в капітал Укргазбанку може бути підписана до кінця року.

"IFC високо оцінив результати роботи Укргазбанку, який знизив частку NPLs до рівня 10%, що стало можливим завдяки успішному впровадженню реформи корпоративного управління”, - додавав Мінфін.

8 листопада Укргазбанк повідомив у системі розкриття інформації НКЦПФР, що 25 листопада відбудуться позачергові збори його акціонерів, на яких буде розглянуто питання про затвердження умов кредитного договору між банком та IFC.

Раніше в IFC заявляли про можливість видачі кредиту для Укргазбанку з опцією його конвертації в капітал.