Світовий банк: укладено угоди на $35 млн для постачання Україні медобладнання

Все про економіку та фінанси

Світовий банк інформує, що в рамках його спільного проекту з Міністерством охорони здоров’я України  «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» укладено 9 контрактів на загальну суму майже 35 млн дол. США на екстрене постачання медичного обладнання та розхідних матеріалів для українських лікарень від провідних міжнародних компаній - GE Healthcare, Mindray, Penlon, Laerdal, Medtronic, Philips, Hillrom та Massimo.

"Закупівля здійснена за процедурами Світового банку, які дають змогу швидко закупити медичні матеріали, обладнання та засоби невідкладної допомоги за оптимальною ціною від компанії-виробника", - йдеться в заяві Світового банку.

 

Як зазначається, впродовж квітня лікарні отримають 1400 інфузійних та шприцевих насосів, 40 апаратів для анестезії, 600 моніторів пацієнта, 600 відеоларингоскопів, 800 відсмоктувачів, 1100 багаторазових реанімаційних апаратів, 300 портативних капнографів для невідкладної допомоги та інтенсивної терапії, 500 ультразвукових апаратів, 150 ЕКГ та 200 мобільних рентген апаратів. Разом із новим обладнанням постачатимуться аксесуари та розхідні матеріали. Доставку обладнання в Україну здійснить підрозділ ООН «Світова продовольча програма» (The World Food Programme). Більша частина обладнання буде передана лікарням, які обслуговують населення із регіонів, які потерпіли від війни. Ці поставки посилять спроможність медичних закладів надавати якісну невідкладну медичну допомогу.

 

«Весь світ зараз вражений тим, у яких умовах героїчно працюють українські медики. Згідно інформації уряду України, впродовж першого місяця війни з Росією пошкоджено близько 310 закладів охорони здоров`я, 21 лікарня відновленню вже не підлягає. Ми сподіваємось, що нові закупівлі у дозволять медичному персоналу і надалі надавати такі важливі послуги у важкі часи. Світовий банк також буде з Україною і в епоху відбудови її медичного сектору», - сказав Аруп Банерджі, регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи.