Світовий банк надасть Україні позику $350 млн: кошти надійдуть у держбюджет

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко та старший менеджер портфелю проектів Світового банку в Україні Клавдія Максименко підписали Угоду про надання Україні від Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) кредиту в розмірі 350 млн дол для системного проекту «Перша позика на політику розвитку у сфері економічного відновлення».

Рішення щодо надання Україні кредиту було схвалено Радою директорів Світового банку 26 червня 2020 року після проведення офіційних переговорів між представниками України та МБРР 27 травня 2020 року.

Як зауважує Мінфін, кошти будуть спрямовані на здійснення заходів з протидії COVID-19, а також фінансування державного бюджету.

Відповідно до Програми (матриці) заходів політики та результатів основними його напрямами є:

(1) стимулювання конкуренції та посилення державних інституцій, зокрема шляхом демонополізації в газовій галузі, розширення інфраструктурної сфери та зміцнення антикорупційних установ;

(2) зміцнення ринку землі та кредитного ринку шляхом створення прозорого ринку сільськогосподарських земель з відповідними гарантіями захисту, посилення механізму врегулювання непрацюючих кредитів та нагляду за небанківськими фінансовими установами;

(3) підкріплення системи соціальної підтримки населення.

Кошти позики в розмірі 350 млн. дол. США (за винятком одноразової комісії 875 тис. дол) будуть перераховані до загального фонду Державного бюджету України і будуть використані у тому числі для здійснення протидії COVID-19.