Світовий банк надасть Україні $100 млн фінансування на виплату стипендій

Все про економіку та фінанси

Світовий банк повідомив про рішення щодо екстреної допомоги для фінансування стипендіальних програм у галузі вищої освіти України в навчальному році 2021-2022.

Як зазначається, "завдяки новому компоненту у спільному проекті Міністерства освіти України та Світового банку «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів» надається фінансування у розмірі майже 100 мільйонів доларів США для відшкодування бюджетної програми уряду у секторі вищої освіти".

"Ці кошти дадуть змогу виплачувати академічні стипендії для 172 тисяч студентів та соціальні стипендії для 50 тисяч студентів", - констатує Світовий банк.

«Російське вторгнення в Україну, що триває, принесло невимовні страждання в українські сім’ї. У багатьох з них вже немає джерел доходів, і такі родини не можуть підтримувати освіту своїх дітей. Академічні та соціальні стипендії і є таким необхідним додатковим джерелом доходу для студентів, особливо для дітей з бідних сімей. Ці стипендії допоможуть Україні зберегти людський капітал для своєї реконструкції та розвитку. Також ці стипендіальні програми допоможуть студентам забезпечити свої основні потреби та послуги, зрештою, сприятимуть продовженню освітньому процесу та покращенню результатів навчання», - сказав Аруп Банерджі, Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи.

Минулого тижня Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила пакет фінансування для України під назвою «Фінансування на відновлення в умовах надзвичайної економічної ситуації в Україні», або «ВІЛЬНА Україна». На сьогодні мобілізована банком фінансова підтримка досягла 925 мільйонів доларів США*. Вона допомагає уряду надавати критично важливі послуги українським громадянам, зокрема, заробітну плату працівникам лікарень, пенсії для людей похилого віку та соціальні програми для вразливих верств населення.

Це фінансування є частиною пакету допомоги України, який у найближчі місяці становитиме 3 мільярди доларів США. Додаткову підтримку отримають країни, які приймають українських біженців. За даними УВКБ ООН, з початку вторгнення майже 3,2 мільйони українців – переважно жінки, діти та люди похилого віку, знайшли порятунок у сусідніх країнах. Знадобиться середньо- та довгострокова підтримка для надання державних послуг як для біженців, так і для громад, які їх приймають, а також доступ до ринку праці для біженців.