Світовий банк надає держбанку $100 млн для видачі МСБ довгих кредитів

Все про економіку та фінанси

Рада виконавчих директорів Світового банку затвердила надання додаткових коштів у розмірі 100 млн дол для проекту Доступ до довгострокового фінансування у рамках боротьби України з наслідками пандемії COVID-19.

Як зауважують у Світовому банку, Укрексімбанк є позичальником та виконавцем проекту. Виділені додаткові кошти Укрексімбанк використає для надання позик експортно-орієнтованим малим та середнім підприємствам (МСП), які постраждали від пандемії COVID-19. Проект зосереджений на наданні суб-кредитів з більш тривалим строком погашення, ніж ті, що зараз пропонуються на ринку.

«Протягом багатьох років Світовий банк підтримує малий та середній бізнес, який повинен стати основою економіки України. Ці нові позики від Укрексімбанку створять робочі місця, стимулюватимуть конкурентоспроможність, допоможуть українським компаніям знаходити нових клієнтів за кордоном, збільшуватимуть доходи та сприятимуть зменшенню рівня бідності по мірі виходу України з пандемії», – заявив Аруп Банерджі, Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи.

Проект Доступ до довгострокового фінансування на загальну суму у 150 млн дол впроваджується з літа 2018 року і вже забезпечив суттєвий позитивний вплив на сектор малого та середнього підприємництва. У рамках проекту профінансовано понад 50 МСП підприємств з усієї України. Більшість бізнесів, яких підтримує проект, здійснюють свою діяльність у секторах сільського господарства та харчової промисловості, де в українських експортерів є суттєва конкурентна перевага, і де МСП традиційно відіграють провідну роль.

У рамках проекту також надано позики фірмам, що здійснюють діяльність у різних виробничих галузях: виробництва гірничого обладнання та холодильних установок, стоматологічного та електричного устаткування, пластикової упаковки, деревообробки, ткацтва килимів тощо. Проект допоміг цим МСП поліпшити конкурентні переваги в порівнянні з великими підприємствами.

Поточний портфель інвестиційних проектів Світового банку в Україні складає близько 3,3 млрд дол у рамках 11 інвестиційних проектів та однієї програми. Ці інвестиції спрямовані на вдосконалення базових державних послуг та забезпечення потреб простих громадян у таких сферах як водопостачання, каналізація, опалення, електроенергія, енергоефективність, дороги, соціальний захист, освіта та охорона здоров`я, а також розвиток приватного сектору. З моменту приєднання України до групи Світового банку в 1992-му році зобов`язання банку перед країною склали понад 13 млрд дол у рамках близько 70 проектів та програм.