Світовий банк готує $3 млрд допомоги Україні

Все про економіку та фінанси

Світовий банк готує пакет допомоги Україні розміром 3 млрд доларів на найближчі місяці. А наступного тижня МВФ ухвалить рішення щодо екстреного фінансування обсягом до 1,4 млрд доларів. Про це йдеться у спільній заяві Міжнародного валютного фонду та Світового банку, констатує "НВ".

«Наші установи працюють разом, щоб підтримати Україну на фронтах фінансування та політик, і терміново збільшують свою підтримку», — заявили в МВФ.

Фонд реагує на запит української сторони щодо екстреного фінансування, який Рада директорів розгляне наступного тижня.

«Крім того, ми продовжуємо працювати над українською програмою Stand-By Arrangement, згідно з якою з цього моменту до кінця червня доступні додаткові 2,2 мільярда доларів», — продовжили у Фонді.

Група Світового банку водночас готує пакет допомоги обсягом 3 млрд доларів на найближчі місяці, починаючи з екстреної бюджетної підтримки у щонайменше 350 млн доларів, який Рада директорів розгляне вже цього тижня.

За цим траншем послідує ще 200 млн доларів швидкої допомоги на здоров’я та освіту. Цей пакет міститиме мобілізацію коштів від декількох сторін, і СБ вже вітає анонсовану підтримку від багатьох двосторонніх партнерів.

Напередодні директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що Україна запросила у Фонду екстрене фінансування, і він вивчає всі варіанти подальшої фінансової підтримки.