Світовий банк: до 2045 року 30% українців пенсійного віку не зможуть отримувати пенсії

Все про економіку та фінанси

Міністр соцполітики Марина Лазебна та команда Мінсоцполітики провела онлайн-зустріч з місією Світового банку з питань пенсійних реформ, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Під час зустрічі Аруп Банерджі, регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи (Білорусь, Молдова та Україна), зазначив, що Світовий банк підтримує Україну у запровадженні другого рівня пенсійної системи та обов’язкових пенсійних накопичень.

Старший економіст Світового банку Зоран Анушич зауважив, що більшість країн, у яких накопичувальна система запроваджувалась на заміщення солідарної, стикнулись зі значними проблемами. Натомість більшість країн, які запровадили пенсійні накопичення як доповнення, а не заміщення солідарної системи, мають гарні результати, стійкіші пенсійні системи та вищі рівні пенсійного забезпечення людей.

Старший економіст Світового Банку Олексій Случинський представив результати моделювання пенсійної системи України та прогноз за сценарієм «статус-кво» на період до 2045 року. Результати продемонстрували, що, якщо нічого не змінювати, не лише падатиме рівень заміщення пенсіями заробітку (до 20% до 2045 року) але і знижуватиметься охоплення пенсійним забезпеченням людей пенсійного віку (до 70% до 2045 року), переважно через недостатність необхідного стажу.

Дослідження також показало, що

- жінки є більш дисциплінованими у сплаті пенсійних внесків, аніж чоловіки;

- ухиляння від сплати внесків відбувається, в першу чергу, за рахунок заниження зарплат, з яких сплачуються внески, а не за рахунок незадекларованої праці,

- найменший рівень участі у сплаті внесків по вікових когортах серед молоді, яка ще здобуває освіту, та серед людей передпенсійного віку за рахунок більш раннього виходу на пенсію.