Світові ціни на залізну руду просіли нижче $100 за тонну: з травня вони впали на 60%

Все про економіку та фінанси

Залізна руда продовжує дешевшати на тлі введених Китаєм обмежень на виробництво сталі в рамках політики країни щодо скорочення шкідливих викидів, пише "БізнесЦензор".

Ф`ючерси на залізну руду з 62%-им вмістом заліза на торгах в Сінгапурі в понеділок впали в ціні на 12%, однак потім скоротили падіння до 6% і торгуються на рівні $95,6 за тонну.

У свою чергу котирування акцій гірничодобувних компаній BHP Group, Rio Tinto і Fortescue Metals знизилися відповідно на 4,2%, 3,6% і 3,7% за підсумками торгів у Сіднеї. 

Після рекордного зростання в травні, ціни на руду впали на 60% і вперше більш ніж за рік складають менше $100 за тонну.

Китай, який є найбільшим в світі виробником сталі, вимагає від місцевих компаній обмежувати виробництво, щоб скоротити шкідливі викиди. Крім того, країна прагне поліпшити якість повітря до зимових Олімпійських ігор, які у 2022 році пройдуть в Пекіні.

У результаті виробництво сталі в Китаї в серпні впало до мінімального за 17 місяців рівня і продовжило знижуватися у вересні, зазначає Bloomberg.

Експерти також не виключають можливого зниження попиту на сталь в КНР в умовах погіршення ситуації на ринку нерухомості в результаті фінансових проблем великого забудовника China Evergrande Group.