Світові ціни на харчі за 12 місяців зросли на 33%

Все про економіку та фінанси

У серпні 2021 року світові ціни на продукти харчування відновилися після зниження протягом двох місяців поспіль. Цьому сприяло різке підвищення світових котирувань цін на цукор, пшеницю і рослинні олії, йдеться в звіті ФАО (Продовольча і сільськогосподарська організація ООН), пише "РБК-Україна".

За даними ФАО, індекс цін на продовольство в серпні склав 127,4 пункту, що на 3,1% вище, ніж у липні, і на 32,9% в порівнянні з тим же місяцем 2020 року. Індекс відстежує щомісячні зміни світових цін. 

Індекс цін на цукор ФАО виріс на 9,6% в порівнянні з липнем, чому сприяли побоювання з приводу збитку, нанесеного морозами посівам в Бразилії, найбільшому у світі експортері цукру.

Індекс цін на рослинну олію ФАО в серпні виріс на 6,7%, при цьому світові ціни на пальмову олію повернулися до історичних максимумів через побоювання з приводу виробництва і, як наслідок, скорочення запасів в Малайзії. Також зросли котирування на ріпакову та соняшникову олії.

Індекс цін на зернові ФАО в серпні був на 3,4% вище, ніж у липні. Світові ціни на пшеницю підскочили на 8,8% через зниження очікувань врожаю в декількох основних країнах-експортерах. Ціни на кукурудзу, навпаки, знизилися на 0,9%, оскільки поліпшення перспектив виробництва в Аргентині, Європейському Союзі та Україні пом`якшило знижені прогнози виробництва в Бразилії і США.

Індекс цін на м`ясо ФАО трохи виріс у серпні, оскільки високі закупівлі в Китаї підтримали ціни на баранину і яловичину, а стійкий імпортний попит зі Східної Азії та Близького Сходу підтримав ціни на птицю. Ціни на свинину, навпаки, впали через триваюче скорочення закупівель в Китаї і слабкий внутрішній попит в Європі.

Індекс цін на молочні продукти ФАО незначно знизився в порівнянні з липнем.

Нагадаємо, раніше в Мінекономіки очікували значного здешевлення в Україні соняшникова олія "соціальних" сортів до кінця серпня. У Міністерстві аргументували це тим, що індекс продовольчих цін ФАО на масла в липні знизився на 10%.