Держбанки з початку війни збільшили кредитний портфель на 12,5 млрд грн, - Свириденко

Все про економіку та фінанси

Перший віце-прем`єр - міністр економіки Юлія Свириденко повідомила, що з початку війни 826 бізнесів отримали від держбанків кредити на 1,1 млрд грн у рамках адаптованої до умов воєнного часу держпрограми "5-7-9%":

"Ми надали можливість отримати кредит до 60 млн грн будь-якому українському підприємству під 0%.

Для вчасного старту посівної кампанії та успішного її проведення активували додаткові механізми кредитування аграріїв. Ці кошти йдуть на закупівлю добрив, пального, ззр [засоби захисту рослин].

Українські банки до війни активно надавали кредити сільгоспвиробникам – на початок березня кредитний портфель агропідприємств становив 84,6 млрд грн.

З усіх виданих кредитних коштів за програмою «5-7-9%» 42% припадало саме на аграрний сектор. Ними скористалися 12 тис фермерських господарств.

У час війни комерційні та державні банки повинні активізувати свою кредитну діяльність, адже ці кошти потрібні тисячам підприємців для налагодження виробництв.

Уряд та Нацбанк проводять з банківським сектором відповідну роботу. Зокрема, 10 найбільших банків заявили про виділені ліміти на суму 40 млрд грн.

2,3 млрд грн держбанки вже видали фермерам.

Загалом з 24 лютого державні банки сумарно наростили кредитні портфелі на 12,5 млрд грн, що еквівалентно 15% приросту за 2021 рік".