ЄСВ буде зараховуватися в держбюджет: ВР прийняла законопроект у першому читанні

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2743 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективності використання коштів соціального страхування", пише "БізнесЦензор".

Документом пропонується зараховувати кошти, що надходять від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування до державного бюджету замість Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування, з подальшим використанням їх на цілі, передбачені законодавством про загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Крім того, запропоновано надати повноваження Рахунковій палаті в здійсненні фінансового аудиту та аудиту ефективності використання коштів фондів загальнообов`язкового державного соціального і пенсійного страхування.

У свою чергу Головне науково-експертне управління Верховної Ради зауважило, що пропозиція включити до державного бюджету кошти фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування не узгоджується з сутністю загальнообов`язкового державного соціального страхування.

"Таким чином, включення коштів загальнообов`язкового державного соціального страхування до державного бюджету фактично означає відмову від страхового характеру виплат, передбачених відповідними видами такого страхування, вимагає кардинальних змін як законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, так і бюджетного законодавства", - зазначається у висновках ГНЕУ.