"Сумському НВО" не вдалося отримати в суді заборону для ІНГ Банку стягувати борг

Все про економіку та фінанси

30.09.2020 Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ТОВ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання" та залишив без змін ухвалу Госпсуду Сумської області від 22.07.2020 (у справі №920/367/17), якою компанії-скаржнику через відсутність документів про сплату судового збору було повернуто заяву про забезпечення позову шляхом заборони ІНГ Банку та будь-яким іншим третім особам вживати заходів зі стягнення заборгованості за договором про надання фінансових послуг №08/012 від 22.05.2008.

ТОВ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання" подало вказану заяву про забезпечення позову в рамках справи №920/367/17 за позовом ІНГ Банку до ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання" про стягнення 10 млн дол і за зустрічним позовом ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання" до ІНГ Банку про визнання припиненим зобов’язання.

Додамо, що Госпсуд Сумської області та Північний апеляційний госпсуд розглядають ще одну справу - №920/368/17 - за позовом ING Bank N.V. (Нідерланди) до АТ “Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання” про стягнення в порядку регресу 39,44 млн дол (за договором про надання фінансових послуг №08/012 від 22.05.2008), які позивач сплатив “ІНГ Банку Україна” (первинний кредитор) за гарантією і таким чином набув право вимоги до боржника.

Крім того, низка інших банків подали позови до “Сумського НВО”, в т.ч. Промінвестбанк (2,7 млрд грн), Сбербанк (1,6 млрд грн), ВБР (22 млн дол).

Засновник ТОВ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання" - АТ "Сумське НВО".

У держреєстрі кінцевим бенефіціаром АТ “Сумське НВО” і ТОВ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання" вказаний Володимир Лук’яненко (РФ).

Раніше “Сумське НВО” пов’язували в т.ч. з Костянтином Григоришиним. Разом з тим, за даними ЗМІ, підприємство перейшло під контроль Володимира Лук’яненка (сина екс-директора “Сумського НВО”) та Вадима Новинського - внаслідок програшу К. Григоришина в Лондонському арбітражі на 300 млн дол.

У 2019 році були відкриті справи про банкрутство підконтрольних Григоришину підприємств “Запоріжтрансформатор” (до якого банки пред`явили вимоги на 10 млрд грн, у т.ч. ING Bank N.V. - на 741 млн грн, ІНГ Банк Україна - на 214,2 млн грн) і “Луганське енергетичне об’єднання” (до якого "Енергоринок" пред`явив вимоги на 5,7 млрд грн).