Судовий реєстр: кількість нових публікацій судових рішень різко скоротилася

Все про економіку та фінанси

За останні два тижні в Єдиному держреєстрі судових рішень різко скоротилася кількість нових публікацій судових матеріалів (рішень, постанов, ухвал, наказів тощо).

Це при тому, що 18.01.2022 Державна судова адміністрація (ДСА) заявляла, що після кібератаки на веб-ресурси органів держвлади, яка відбулася в ніч з 13 на 14 січня, було "повністю відновлено роботу" Єдиного державного реєстру судових рішень, а також веб-порталу "Судова влада України"; поштового сервісу; підсистеми відеоконференцзв’язку; забезпечено доступ судів до Інтернету і т.д.

Щоправда, тоді ДСА зауважувала, що "у зв’язку з продовженням технічних робіт, деякий функціонал відновлених електронних сервісів може тимчасово працювати в обмеженому режимі" (цитата).

Додамо, що в жовтні 2021 року в. о. гендиректора ДП «Інформаційні судові системи» Микола Козлов на засіданні робочої групи з питань цифровізації правосуддя при Комітеті Верховної Ради з питань правової політики розповідав, що на той час працювало близько 10 серверів для забезпечення роботи судового реєстру. "І завантаження їх сягає майже 100%. Команда постійно займається балансуванням навантаження. Це не можна робити постійно. Це лише питання часу, коли воно зупиниться остаточно", - зазначав М. Козлов.