Суди відмовилися розірвати договір оренди державного "Президент-Готелю"

Все про економіку та фінанси

25.11.2021 Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційні скарги Фонду держмайна і ПрАТ "Президент-Готель" та залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 11.08.2021 (у справі №910/787/21), яким було

- відмовлено в задоволенні позову ПрАТ "Президент-Готель" до ТОВ "Будівельна компанія "Квадр" про розірвання договору оренди та зобов`язання повернути об`єкт оренди шляхом виселення з приміщень площею 33 тис кв м, що знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Госпітальна, 12;

- задоволено зустрічний позов ТОВ "Будівельна компанія "Квадр" до ПрАТ "Президент-Готель" та встановлено з 01.06.2020 до скасування Кабміном карантину щомісячний розмір плати за користування об`єктом оренди у розмірі 75% від розміру місячної орендної плати.

Нагадаємо, ПрАТ "Президент-Готель" належить Фонду держмайна. Відповідний 4-зірковий готель у центральній частині Києва - один з об`єктів великої приватизації.

У квітні 2009 року "Президент-Готель" був переданий в оренду для ТОВ "Будівельна компанія "Квадр" на 25 років.

Серед засновників ТОВ "Будівельна компанія "Квадр" - ТОВ "Л.А.Р.К.", бенефіціар якого (через ТОВ "Вертекс Юнайтед") - Борис Кауфман.

Свій позов ПрАТ "Президент-Готель" мотивувало тим, що відповідач порушив взяті на себе зобов`язання за договором щодо сплати орендної плати на користь позивача за період з червня по грудень 2020 року, а також порушив умови договору щодо страхування об`єкта оренди.

Натомість ТОВ "Будівельна компанія "Квадр" зауважувало, що торік через карантинні обмеження номерний фонд орендованого готелю заповнювався не більше ніж на 22%; крім того, не було можливості повністю використовувати будівлі ресторану, кіноконцертного залу, фітнес-залу.

Контекст

Як писав Finbalance, 30.09.2021 Госпсуд м. Києва також відмовився задовольнити позов ПрАТ "Президент-Готель" до ТОВ "Будівельна компанія "Квадр" по ще одній справі - №910/9859/21 - теж про розірвання укладеного між позивачем і відповідачем договору оренди від 17.04.2009, а також про зобов`язання відповідача повернути об`єкт оренди (державний готель).

У цьому випадку ПрАТ "Президент-Готель" свій позов обгрунтовувало тим, що ТОВ "Будівельна компанія "Квадр" у період з 2018 року по травень 2020 року "істотно та систематично порушувало свої зобов`язання з оренди в частині своєчасного здійснення орендних платежів" (цитата).

За інформацією ПрАТ "Президент-Готель", орендар здійснював орендні платежі в більш пізній строк, ніж це було визначено договором оренди, що в свою чергу призвело до збитків держкомпанії, неможливості своєчасно здійснювати податкові платежі та, як наслідок, покладення на позивача додаткових витрат у вигляді пені.

Разом з тим, суд зазначив, що відтермінування платежів відбулося за погодженням з ПрАТ "Президент-Готель" (що підтверджується листами держкомпанії), а в актах звіряння розрахунків орендодавець і орендар констатували, що зобов`язання по сплаті орендних платежів у відповідні періоди припинені в повному обсязі, і сторони не мають жодних майнових та будь-яких інших претензій одна до одної за відповідний період.