Суди відмовилися відкрити справу про банкрутство ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ" Жеваго

Все про економіку та фінанси

16.09.2020 Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" та залишив без змін постанову Північного апеляційного госпсуду від 24.06.2020 (у справі №911/593/20), якою було задоволено апеляційну скаргу ПрАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль" та скасовано ухвалу Госпсуду Київської області від 14.04.2020 про відкриття (на вимогу фінкомпанії "Інвестохіллс Веста") провадження в справі про банкрутство ПрАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль" (пов’язують з Костянтином Жеваго).

Згідно з судовими матеріалами, ТОВ “Фінансова компанія “Інвестохіллс Веста” заявляє про вимоги до ПрАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль” на 1,25 млрд грн, які вказана фінкомпанія викупила в банку “Фінанси та кредит”.

Як уточнюється, заявлені вимоги не є забезпеченими в повному обсязі (згідно з договором іпотеки від 28.04.2007, вартість предмету іпотеки була узгоджена на рівні 654,5 млн грн).

Серед засновників ТОВ "ФК "Інвестохіллс Веста" - Андрій Волков (екс-глава Альфа-Банку; на ринку його пов’язували у т.ч. з Павлом Фуксом).

Нагадаємо, восени 2019 року фінкомпанія “Інвестохіллс Веста” придбала у ФГВФО активи банку “Фінанси та кредит” (який належав К. Жеваго), серед них - у т.ч. права вимоги до ПрАТ “Росава” (теж у процедурі банкрутства і теж пов’язане з К. Жеваго). Пов’язана з К. Жеваго компанія оскаржує продаж відповідного пулу активів Фондом гарантування для “Інвестохіллс Веста”.

Верховний Суд у постанові від 16.09.2020 вказав, що на вирішення питання щодо розміру заборгованості ПрАТ "Білоцерківська ТЕЦ" перед ТОВ "ФК "Інвестохіллс Веста" впливає розгляд судами спору між кредитором і боржником у справі №911/445/19, яка була відкрита до відкриття провадження в справі №911/593/20 про банкрутство ПрАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль", “що підтверджує спірність таких вимог, і, як наслідок, є перешкодою для відкриття справи про банкрутство” (цитата).

Майновий комплекс “Білоцерківської теплоелектроцентралі” був переданий в іпотеку для НБУ як забезпечення боргів банку “Фінанси та кредит” по рефінансуванню.