Суди скасували вимогу ДПС до "АрселорМіттал Кривий Ріг" сплатити в бюджет 2,8 млрд грн

Все про економіку та фінанси

23.06.2022 Третій апеляційний адмінсуд відмовився задовольнити апеляційні скарги Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків і Дніпропетровської обласної прокуратури на рішення Дніпропетровського окружного адмінсуду від 04.11.2021 (в справі №160/14976/21), яким було задоволено позов ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" до податківців і скасовано податкове повідомлення-рішення №000095/32-00-07-01-01-32 від 23.04.2021 про збільшення суми грошового зобов`язання за платежем рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення на суму 2,246 млрд грн, за штрафними санкціями - 561,4 млн грн.

"Податкове повідомлення-рішення, прийняте за наслідками незаконної перевірки та на підставі акту перевірки, який є недопустимим доказом, не може вважатись правомірним і підлягає скасуванню", - йдеться в постанові Третього апеляційного адмінсуду.

Згідно з судовими матеріалами, "АрселорМіттал Кривий Ріг" висловлював думку про безпідставність висновків податківців про заниження підприємством рентної плати через помилкове визначення як об`єкта оподаткування рентною платою обсягів дробленої залізної руди замість обсягів концентрату залізорудного магнетитового.

Суд першої інстанції погодився з цим аргументом, вказавши, що операції збагачення добутої подрібненої руди в розумінні Податкового кодексу не належали до первинної переробки і не можуть враховуватись під час визначення оподатковуваної продукції гірничого підприємства.

Також суд звернув увагу, що ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг", на відміну від гірничодобувного, як того вимагають норми Податкового кодексу України, є в тому числі гірничо-збагачувальним комбінатом. Це підприємство поєднує у собі кілька виробництв: добувне, подрібнювальне, збагачувальне та агломерацію.

У середині листопада 2021 року Офіс генпрокурора інформував, що за його процесуального керівництва фіндиректору – головному бухгалтеру ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" було повідомлено про підозру в службовому підробленні та умисному ухиленні в 2014-2019 роках від сплати до бюджету рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин на суму понад 2,2 млрд грн.

"АрселорМіттал Кривий Ріг" відкидав ці претензії, посилаючись у т.ч. на рішення Дніпропетровського окружного адмінсуду від 04.11.2021. Слід розуміти, йдеться саме про судове рішення, згадане на початку цього повідомлення.

"Компанія дійсно переглянула свої процедури зі сплати податків, з урахуванням чинного закону та судової практики, щоб привести їх у повну відповідність підходу, який використовується іншими гірничодобувними компаніями", - йшлося в повідомленні "АрселорМіттал Кривий Ріг".

У січні 2022 року "АрселорМіттал Кривий Ріг" заявляв, що Офіс генпрокурора через суд заблокував рахунки підприємства.