Суди скасували два штрафи, які АМКУ наклав на "ОККО-Рітейл", у розмірі 35 млн грн

Все про економіку та фінанси

07.12.2021 Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Антимонопольного комітету України (АМКУ) та залишив без змін рішення Госпсуду м.Києва від 15.10.2020 і постанову Північного апеляційного госпсуду від 07.07.2021 (у справі №910/10412/19), якими було задоволено позов ТОВ "ОККО-Рітейл" до АМКУ та скасовано два штрафи, накладені рішенням АМКУ №329-р від 14.05.2019 на ТОВ "ОККО-Рітейл", у розмірі 18,1 млн грн та 16,8 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, претензії АМКУ до "ОККО-Рітейл" стосувалися  "встановлення і підтримання протягом 2017 року роздрібних цін" на бензин марки А-95 і дизпаливо.

Суди дійшли висновку, що АМКУ не довів, що "ОККО-Рітейл", "діючи свідомо та недобросовісно, з метою отримання антиконкурентних переваг та обмеження конкуренції разом з іншими, вказаними відповідачем [АМКУ], учасниками ринку високооктанових бензинів та дизельного пального через мережі стаціонарних АЗС встановлював та підтримував роздрібні ціни на бензин марки А-95 та дизельне пальне на інформаційних табло власних стаціонарних АЗС за взаємоузгодженим між ними планом, або був ініціатором таких дій чи координував ними" (цитата).

Верховний Суд констатував, що АМКУ "не спростував наведених висновків судів попередніх інстанцій та не довів неправильного застосування ними норм матеріального і процесуального права як необхідної передумови для скасування прийнятих ними судових рішень у справі" (цитата).

Зауважимо, що в листопаді 2021 року ТОВ "ОККО-Рітейл" змінило назву на ТОВ "Ексім Трейд-Інвест". Також з даних підприємства у держреєстрі була видалена інформація щодо АТ "Концерн Галнафтогаз" як засновника ТОВ "ОККО-Рітейл" та інформація щодо Віталія Антонова як бенефіціарного власника.