Суди на вимогу ДСНС наказали повністю зупинити експлуатацію головного офісу Укрексімбанку

Все про економіку та фінанси

20.10.2021 Шостий апеляційний адмінсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Укрексімбанку та залишив без змін рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 03.06.2021 (у справі №640/9988/20), яким було частково задоволено позов Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у м. Києві до Укрексімбанку та застосовано заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі Укрексімбанку, розташованої за адресою вул. Антоновича, 127 у Голосіївському районі м. Києва, шляхом відключення джерел електроживлення та накладення печаток на розподільчі електрощити до повного усунення наступних порушень, зазначених в акті перевірки №391 від 16.09.2020:

- у віконних отворах сходових кліток будівлі фрамуги для димовидалення виконані таким чином, що відчинення з рівня сходової площадки неможливе, чим знижено рівень пожежної безпеки, встановленого законодавством, чинним на момент початку використання об`єкта;
- коридори будівлі, які не мають природного освітлення, не обладнані системою протидимного захисту відповідно до ДБН В. 2.5-56;
- система автоматичного водяного пожежогасіння не утримується в постійній готовності до виконання роботи (знаходиться у ручному режимі).

"Обов`язок опечатати та відімкнути від джерел електроживлення покласти на Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві.

Контроль за виконанням судового рішення щодо усунення Акціонерним товариством «Державний експортно-імпортний банк України» порушень вимог пожежної та техногенної безпеки покласти на Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві", - йшлося в рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 03.06.2021, яке Шостий апеляційний адмінсуд своєю постановою від 20.10.2021 залишив без змін.

Згідно з судовими матеріалами, ГУ ДСНС у м. Києві свої позовні вимоги мотивувало виявленням під час перевірки в Укрексімбанку порушень правил пожежної безпеки в будівлі, "що відповідно до Кодексу цивільного захисту України є підставою для зупинення експлуатації будівлі" (цитата).

Натомість Укрексімбанк наголошував, що під час розгляду справи більшість порушень було усунуто й надано докази на користь спростування та відсутності їх впливу на пожежну безпеку.

У свою чергу Окружний адмінсуд констатував "наявність неусунутих відповідачем порушень вимог пожежної безпеки" (цитата).

Доповнено:

Укрексімбанк в офіційному повідомленні заявив, що усунув "більшість зауважень до дотримання правил пожежної безпеки, виявлених під час проведення Державною службою України з надзвичайних ситуацій позапланової перевірки в головному офісу, розташованому по вул. Антоновича, 127 у м. Києві".

Нижче - коментар держбанку:

"Наявні зауваження, які залишились, виникли через зміну державних будівельних норм і не можуть бути повністю усунені без проведення капітальної реконструкції будівлі головного офісу.

Підвищені вимоги Правил пожежної безпеки в Україні були прийняті пізніше введення будівлі в експлуатацію, тому банк вважає необґрунтованим їх застосування в суді. Банком надано докази відсутності їх впливу на пожежну безпеку, і він продовжуватиме відстоювати свою позицію в судах України, зокрема у Верховному Суді.

Про результати проведених заходів з усунення виявлених зауважень Банк повідомив ГУ ДСНС у м. Києві та звернувся до нього з листом утриматись від вчинення будь-яких дій щодо зупинення експлуатації будівлі головного офісу, оскільки Банк належить до об’єктів критичної інфраструктури і зупинення його роботи може призвести до дестабілізації життєво важливих для існування держави систем.

Жодної загрози життю та здоров’ю працівників і клієнтів банку наразі немає".