Суди 17 разів зобов’язали Приватбанк погасити прострочені борги перед НБУ

Все про економіку та фінанси

Госпсуд м. Києва задовольнив чотири позови структур, пов’язаних з "приватівцями", та зобов’язав Приватбанк погасити борги перед НБУ по кредитам рефінансування. Йдеться про позови

- ПАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат» (справа №910/16981/17);
- ТОВ "Укрінтерінвест" (справа №910/15498/17);
- ПАТ "Проектно-пошуковий інститут "Південмедбіосинтез" (справа №910/16978/17);
- Тровелко Холдінгз Лімітед (справа №910/16979/17).

Як писав Finbalance, раніше аналогічні рішення були винесені судами на вимогу ПрАТ "Покровський гірничо-збагачувальний комбінат"; ТОВ "Акватера"; ТОВ "Поділ Нерухомість"; ТОВ "Приватофис"; ПАТ "НДІАВТОПРОМ"; ТОВ "Міжнародний аеропорт "Дніпропетровськ"; ПрАТ "Ерлан"; ПрАТ "Товкачівський гірничо-збагачувальний комбінат"; ТОВ "Імме". Крім того, ТОВ «Арлан» і АТ "УКРНДІІНЖПРОЕКТ" виграли в Приватбанку та НБУ не лише в суді першої, але й апеляційної інстанції.

Суди задовольняють позови "приватівських" структур (які укладали з НБУ договори іпотеки й договори застави для забезпечення боргових зобов’язань Приватбанку по кредитам рефінансування) на підставі того, що Приватбанк на вимогу самого ж Нацбанку утримується від погашення рефінансу (хоча націоналізований банк має змогу виплатити відповідні борги), щоб тим самим дати підстави для НБУ в рахунок боргу звернути стягнення на активи «приватівців», які були передані для Нацбанку в заставу по рефінансуванню. На думку судів, такий підхід НБУ та Приватбанку порушує права "приватівських" компаній.

На кінець вересня загальний борг Приватбанку перед НБУ по кредитам рефінансування становив 12 млрд грн, зменшившись за три квартали на 6 млрд грн. Раніше в Нацбанку заявляли, що борги Приватбанку по рефінансу забезпечені не лише різними активами «приватівців», але й особистою порукою Ігоря Коломойського. При цьому прес-служба Приватбанку в коментарі для Finbalance визнавала, що погашення банком рефінансування призводить до зменшення зобов’язань Ігоря Коломойського як поручителя. І. Коломойський подав низку позовів до НБУ про розірвання договорів поруки

НБУ офіційно визнавав, що на 01.11.2017 обсяг простроченої заборгованості Приватбанку перед НБУ по кредитам рефінансування становив 11,8 млрд грн.

За словами юристів та фінансистів, проблема для НБУ полягає в тому, що перед тим, як висувати боргові вимоги до поручителів НБУ мав би визнати Приватбанк проблемним, а то й неплатоспроможним.

Як писав Finbalance, суди на вимогу «приватівців» розірвали вже 5 іпотечних договорів та договорів застави, які укладені з НБУ як забезпечення зобов’язань Приватбанку по рефінансуванню.