Суди: $13,6 млн боргу "Донецької залізниці" перед фінкомпанією Волкова - борг "Укрзалізниці"

Все про економіку та фінанси

Східний апеляційний госпсуд своєю постановою від 17.09.2020 відмовився задовольнити апеляційну скаргу “Укрзалізниці” та залишив без змін ухвалу Госпсуду Донецької області від 15.07.2020 (у справі №908/5205/14), якою було задоволено заяву ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" та визнано “Укрзалізницю” як правонаступника ДП “Донецька залізниця” боржником у виконавчому провадженні про стягнення з “Донецької залізниці” 13,6 млн дол заборгованості.

Первинним кредитором у цьому випадку був банку “Форум”. Водночас його права вимоги Фонд гарантування продав для ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" (серед засновників цієї структури - Андрій Волков - екс-глава правління Альфа-Банку; на ринку його пов’язували в т.ч. з Павлом Фуксом).

У червні “Укрзалізниця” повідомила, що Велика Палата Верховного Суду визнала її правонаступником ДП «Донецька залізниця» з дати держреєстрації акціонерного товариства - 21.10.2015. Як зауважувала УЗ, це означає, що УЗ буде зобов’язана погасити всі борги ДП «Донецька залізниця», не отримавши при цьому від останнього жодного майна до статутного капіталу (при тому, що в ОРДЛО - понад 20 тис. вантажних вагонів УЗ, майже 6 тис. вагонів інших власників, майже 6 тис. пасажирських вагонів та понад 300 локомотивів).

Як уточнювала УЗ, за приблизними підрахунками сума фінансових зобов’язань ДП «Донецька залізниця» перед кредиторами перевищує 6,5 млрд грн, у т.ч. перед Сбербанком - 3,5 млрд грн, ВТБ Банком - 1,2 млрд грн.

Про борги “Донецької залізниці” перед Сбербанком - тут, перед ВТБ - тут, ПУМБ - тут, Таскомбанком - тут, ВБР - тут.

Про кредиторські вимоги партнера ICU до “Укрзалізниці” (які він викупив у Промінвестбанку) - тут.