Суд зобов’язав Пінчука повернути 1,2 млрд грн для "Альфа-Банку"

Все про економіку та фінанси

18 серпня Дніпропетровський апеляційний госпсуд суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ТОВ «Інтерпайп Ніко Тьюб» на рішення Госпсуду Дніпропетровської області від 06.06.2016, згідно з яким ця компанія як поручитель мала сплатити для «Альфа-банку» 1,2 млрд грн заборгованості по договору про відкриття кредитної лінії №16-МВ/12 від 30.03.2012 (позичальником був «Нижньодніпровський трубопрокатний завод»).

Як писав Finbalance, 31 травня Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив позов «Альфа-банку» щодо стягнення 1,2 млрд грн. з ПАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» та іншого його поручителя по згаданому кредитному договору - ТОВ «Інтерпайп Україна». Дніпропетровський апеляційний госпсуд наразі розглядає апеляційну скаргу ПАТ «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод» на це рішення.

Кінцевий бенефіціар згаданих трьох компаній – Віктор Пінчук.

Довідково

Наприкінці жовтня 2015 року агентство Fitch підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) "Інтерпайп" на рівні "RD" (обмежений дефолт), який був знижений до вказаного рівня після допущеного дефолту по платежах. Як зазначали в агентстві, процентні виплати за боргом більше не здійснюються. Компанія продовжує переговори з групою кредиторів про реструктуризацію боргів. Згідно з графіком переговорів, Interpipe Limited мала зробити офіційну пропозицію банкам і власникам облігацій до кінця 2015 року. Фахівці Fitch очікували, що виручка Interpipe Limited за підсумками 2015 року складе 700-800 млн. дол, а EBITDA - 60-75 млн дол. «Інтерпайп» допустив дефолт, зокрема, по євробондам обсягом випуску 200 млн дол. з погашенням у лютому 2017 року.

У жовтні ж стало відомо, що І. Коломойський і В. Пінчук уклали мирову угоду у рамках спору в Лондонському арбітражному суді щодо феросплавного бізнесу. За неофіційними даним, І. Коломойський та Г. Боголюбов мають виплатити В. Пінчуку чи то 500 млн дол., чи то 250 млн дол.

У січні поточного року повідомлялося, що В. Пінчук з одного боку та І. Коломойський з Г. Боголюбовим з іншого домовилися про врегулювання суперечки без розгляду її у Високому суді Лондона щодо Криворізького залізорудного комбінату. За неофіційними даними, контролери групи "Приват" погодилися виплатити Пінчуку 500 млн дол у розстрочку (тоді як Пінчук у позові вимагав відшкодування у розмірі 2 млрд фунтів збитків та 90 млн фунтів його первинних інвестицій у підприємство).

Про фінансовий стан "Альфа-Банку" читайте тут, банку "Кредит Дніпро" (який контролює В. Пінчук) - тут.