Суд знову наклав арешт на корпоративні права "Тримоб"

Все про економіку та фінанси

12 липня Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури та наклав арешт на 100% корпоративних прав ТОВ «Тримоб», що належить ПАТ «Укртелеком» - шляхом заборони їх відчуження, а також заборони державному реєстратору та нотаріусам вносити зміни пов`язані зі зміною засновників ТОВ «Тримоб», зміни в статутні документи товариства, а також вчинення будь-яких інших реєстраційних дій щодо ТОВ «Тримоб».

Цей арешт було накладено в рамках кримінального провадження №22014000000000090 за фактами приватизації 92,79% держпакета акцій ВАТ «Укртелеком» за заниженою вартістю, невиконання покупцем пакета акцій - ТОВ «ЄСУ» - умов приватизації щодо створення виділеної телекомунікаційної мережі спеціального призначення (ТМСП), незаконного фінансування в 2012-2013 роках створення ТМСП за рахунок коштів держбюджету в сумі 220 млн грн.

Своє клопотання про арешт корпоративних прав ТОВ «Тримоб» слідчі ГПУ мотивували тим, що ТОВ «ЕСУ», не виконавши у повному обсязі умови договору від 11.03.2011 № КПП-582, та будучи опосередкованим власником 100% корпоративних прав ТОВ «Тримоб», листом від 11.02.2016 поінформувало Фонд держмайна про намір здійснити продаж 100% частки у статутному капіталі ТОВ «Тримоб», яка належить ПАТ «Укртелеком».

«Такі дії службових осіб ТОВ «ЕСУ» беззаперечно вказують на спробу відчужити та у подальшому перетворити належне майно, з метою неможливості у подальшому накладення на нього стягнення.

Крім того, такі дії можуть призвести до уникнення ТОВ «ЕСУ» від реального виконання умов приватизаційного договору від 11.03.2011, уникнення від погашення заборгованості перед державними банками, а також до неможливості повного відшкодування збитків завданих державним інтересам», - йдеться в ухвалі суду.

Нагадаємо, в квітні Печерський райсуд м. Києва вже накладав арешт на корпоративні права ТОВ "Тримоб", однак 29 червня Апеляційний суд м. Києва зняв цей арешт.

На днях один з найбільших в світі віртуальних операторів LycaMobile оголосив про початок роботи в Україні спільно з мобільним оператором ТОВ "Тримоб".

Як писав Finbalance, за даними слідчих ГПУ, 28.09.2011 між ПАТ «Укртелеком» та ВАТ «Сбербанк России» було укладено кредитний договір на 250 млн дол зі строком погашення до 16.11.2016. За цим договором ПАТ «Укртелеком» передало для ВАТ «Сбербанк России» в заставу "все ліквідне майно" (цитата з ухвали суду).

Згідно з судовими матеріалами, відповідно до договору купівлі-продажу від 11.03.2011 №КПП-582 ТОВ «ЕСУ» за придбаний пакет акцій ВАТ «Укртелеком» зобов`язалось перерахувати Фонду держмайна кошти в сумі 4,24 млрд грн упродовж 30 календарних днів та в сумі 5,29 млрд грн упродовж 60 календарних днів від дати нотаріального посвідчення договору.

«Після сплати першого траншу за договором, на решту грошових зобов`язань ТОВ «ЕСУ» випустило облігації серій «А» та «В» зі строком обігу 2 роки, які за договорами купівлі-продажу цінних паперів передано державним банкам, зокрема, АТ «Укрексімбанк» та АТ «Ощадбанк».

До теперішнього часу ТОВ «ЕСУ» своїх зобов`язань за вказаними договорами у повному обсязі не виконало, внаслідок чого утворена заборгованість перед АТ «Ощадбанк» та АТ «Укрексімбанк», яка постійно збільшується», - йдеться в судових матеріалах.

Як писав Finbalance, 11 липня Госпсуд м. Києва задовольнив позов Укрексімбанку та вирішив стягнути з ТОВ «ЕСУ» 2,83 млрд грн заборгованості, у т.ч. 2,24 млрд грн – прострочена сума боргу по номінальній вартості облігацій 2013 року випуску (мали бути погашені в березні поточного року).

02 червня суд задовольнив клопотання держбанку та наклав арешт на 92,79% акцій ПАТ «Укртелеком», які належать ТОВ «ЕСУ» (кінцевий бенефіціар – Р. Ахметов).

Згідно з судовими матеріалами, на 26.04.2017 заборгованість ТОВ «ЕСУ», яка виникла внаслідок невиконання зобов`язань по облігаціям, з урахуванням пені, 3% річних та інфляційних втрат складала 3,64 млрд грн.

У жовтні 2016 року Госпсуд м. Києва вирішив стягнути з ТОВ «ЕСУ» 810 млн грн відсоткових платежів по облігаціям.

23 червня 2017 року Госпсуд м. Києва порушив провадження в справі за позовом Укрексімбанку до ПАТ «Укртелеком» про стягнення 1,1 млрд грн.

31 травня Госпсуд м. Києва порушив провадження в справі за позовом Ощадбанку до «Укртелекома» щодо стягнення 1,1 млрд грн.

24 травня цей же суд порушив провадження в справі за позовом Ощадбанку до ТОВ «ЕСУ» про стягнення 886,5 млн грн. При цьому ще торік Ощадбанк звертався в суд з позовом до ТОВ «ЕСУ» щодо стягнення відсоткових платежів по облігаціям на 714 млн грн.

09 червня Госпсуд м. Києва поновив провадження в справі за позовом ліквідатора Дельта Банку до ТОВ «ЕСУ» щодо стягнення 19,4 млн грн. Обгрунтовуючи вимоги, ліквідатор Дельта Банку посилався на порушення відповідачем умов випуску облігацій ТОВ "ЕСУ" (був зареєстрований 12.04.2013) та несвоєчасне перерахування відсоткового доходу за 9-ий і 10-ий відсотковий періоди за іменними звичайними облігаціями серії С (160 872 шт; номінал – 1 тис грн).

У середині березня ТОВ «ЕСУ» мало погасити облігації на 4,6 млрд грн, однак не зробило цього.

Раніше в коментарі ТОВ «ЕСУ», який редакція Finbalance отримала через прес-службу «Укртелекома», констатувалося, що «на жаль, скрутна економічна ситуація вимагає реструктуризації зобов’язань». «ТОВ «ЕСУ» працює над планом реструктуризації цих зобов’язань та не коментує перебіг переговорів з держателями облігацій», - констатували в ТОВ «ЕСУ».

Як повідомляло агентство «ЛігаБізнесІнформ», ще в 2015 році «Укртелеком» приєднався до переговорів "ЕСУ" з Ощадбанком і Укрексімбанком. В результаті «Укртелеком» взяв на себе зобов`язання викупити у них облігації ЕСУ на 2 млрд грн плюс заплатити відсотки. Як планувалося, це мало відбутися за рахунок коштів від продажу 3G-оператора "Тримоб" для «МТС Україна», але ця угода так і не відбулася.

Акції «Укртелекома» були передані в заставу Укрексімбанку й Ощадбанку. Відповідно якщо ТОВ «ЕСУ» не погасить облігації та не домовиться про їх реструктуризацію, держбанки можуть звернути стягнення на ці папери.

У березні-2017 була інформація, що Ощадбанк та Укрексімбанк можуть отримати близько 40% акцій «Укртелекома» в обмін на реструктуризацію боргів і продовження ще на кілька років термінів їх виплати.

У 2011 році Сбербанк повідомляв про виділення для «Укртелекома» кредиту на 250 млн дол. Як зазначалося тоді, кредитна лінія мала складатися з двох траншів терміном три і п`ять років. Кредитні ресурси мали бути спрямовані на рефінансування боргів «Укртелекома», а також на фінансування капітальних вкладень та поповнення обігових коштів.

У травні 2017 року видання dubinsky.pro з посиланням на власні джерела писало, що Приватбанк аналізує можливість видачі кредиту для «Укртелекома», щоб компанія, яка наразі підконтрольна Р. Ахметову, рефінансувала борг перед Сбербанком на 810 млн грн.

«Неформальну вказівку правлінню Приватбанку розглянути цей кредитний проект і видати «Укртелекому» гроші надійшло з Адміністраціі Президента, з якою останнім часом у пана Ахметова дуже багато спільних інтересів. Безпосередня комунікація з Шлапаком йде через НБУ, де також рекомендують видати цю позику», - констатувало видання.