Суд заборонив обирати нового главу правління Приватбанку: офіційна інформація

Все про економіку та фінанси

24.02.2021 Госпсуд м. Києва задовольнив заяву “Первинної профспілкової організації співробітників Приватбанку” про забезпечення позову в справі №910/2410/21 та заборонив Приватбанку й Кабміну до набрання рішенням у цій справі законної сили "вчиняти будь-які дії з обрання та призначення глави правління Приватбанку" (цитата).

Як писав Finbalance, 18.02.2021 Госпсуд м. Києва (причому той же суддя) відмовився задовольнити подібну заяву вказаної профспілки про забезпечення позову в цій же справі, в якій позивач просив суд заборонити посадовим особам Приватбанку та Кабміну вчиняти будь-які дії направлені на проведення закритого конкурсу на посаду голови правління Приватбанку. Тоді суд вказав, що вимоги позову та заяви про забезпечення позову, по суті є тотожними, що суперечить положенням Господарського процесуального кодексу.

Водночас в ухвалі від 24.02.2021 Госпсуд м. Києва зазначив вже дещо інше:

“Що стосується заборони Банку і КМУ реалізувати рішення про призначення Голови Правління Банку - вчиняти будь які дії по обранню переможця конкурсу і призначенню Голови Правління Банку, то суд вважає, що вказана заборона відмежована від предмету позову та сприяє розумінню, що будь-які дії на власне завершення конкурсу будуть вважатись протиправними.

Суд дійшов висновку, що обрані позивачем заходи до забезпечення позову співвідносяться з предметом позову, а, отже, існує конкретний зв`язок між заходами до забезпечення позову і предметом позову, тому суд вважає, що наведені заходи до забезпечення позову спроможні забезпечити фактичне виконання судового рішення, у разі задоволення позову.

<...> Заява про забезпечення позову мотивована тим, що вірогідно за наслідками незаконного проведення закритого конкурсу та призначення Голови правління банку в подальшому, буде необхідним нове/інше звернення до суду з новим позовом - про визнання конкурсу недійсним та скасування його результатів”.

У своєму позові “Первинна профспілкова організація співробітників Приватбанку” (яку раніше в ЗМІ пов’язували з екс-власниками фінустанови) просить суд заборонити Приватбанку проводити закритий конкурс на заміщення посади голови правління Приватбанку та зобов’язати Кабмін провести конкурсний відбір (згідно з постановою Кабінету Міністрів №777 від 03.09.2008 в редакції постанови №927 від 16.11.2019 "Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки").

Відповідно до судових матеріалів, свою першу заяву про забезпечення позову профспілка мотивувала тим, що “в разі, якщо закритий конкурс відбудеться до того, як буде задоволено позов та певна особа буде призначена головою AT КБ «Приватбанк», позивачу доведеться звертатися до суду з новим позовом - про визнання конкурсу недійсним та скасування його результатів” (цитата).

Нагадаємо, вчора Liga.net з посиланням на джерела в Приватбанку повідомила, що Госпсуд м. Києва таки зупинив конкурс на посаду глави правління Приватбанку.

23 січня закінчився термін дії контракту з главою правління Приватбанку Петром Крумханзлом: він очолював фінустанову протягом останніх трьох років (в.о. глави правління банку стала Ганна Самаріна - заступниця глави правління з питань фінансів).

Проведенням конкурсу на посаду глави правління Приватбанку займається наглядова рада фінустанови.

Раніше згадана профспілка подавала позов  до членів наглядової ради Приватбанку, в якому просила суд визнати недійсними їх трудові контракти.

P.S.

Приватбанк заявив, що подає апеляцію на ухвалу суду щодо заборони обирати голову правління банку:

"ПриватБанк подає апеляцію на ухвалу Господарського суду м Києва від 24.02.2021 про забезпечення позову до банку та уряду від первинної профспілкової організації працівників ПриватБанку шляхом заборони вчиняти будь-які дії з обрання та призначення голови правління банку.

Згідно законодавства призначення голови правління є виключною компетенцією Наглядової ради. Призначення відбувається на конкурсній основі, що є обов`язковою умовою функціонування системи корпоративного управління, зафіксованої у Засадах стратегічного реформування державного банківського сектору та відповідних нормах законодавства. Конкурс відбувається у відповідності до чинного законодавства, зокрема, про управління державними банками.

Ухвала про забезпечення позову є безпрецедентною та прийнята судом у відповідь на другу заяву з боку профспілки, у той час як перша була відхилена. Позов та заяви про його забезпечення з боку профспілки є черговою спробою дестабілізації роботи банку. Поданням численних та необґрунтованих позовів до судів та заяв до правоохоронних органів про вчинення злочинів на кшталт звинувачення топ-менеджерів банку у шпигунстві первинна профспілкова організація працівників ПриватБанку намагається перешкодити роботі банку та виконанню керівництвом банку своїх обов`язків".