Суд визнав вимоги фінкомпанії до "Росави" на 3,75 млрд грн

Все про економіку та фінанси

31.08.2021 Госпсуд Київської області в межах справи №911/2498/18 про банкрутство ПрАТ "Росава" визнав грошові вимоги ТОВ "ФК "Максі Капітал Груп" в сумі 3,75 млрд грн як такі, що забезпечені заставою (майновою порукою) ПрАТ "Росава" і підлягають задоволенню позачергово.

Згідно з судовими матеріалами, ТОВ "ФК "Максі Капітал Груп" викупило у Фонду гарантування вкладів права кредитної вимоги банку "Фінанси та кредит" до низки позичальників (у т.ч. ТОВ "Торговий дім Вагонзавод", "Херсонський завод карданних валів", ТОВ "Кременчуцький шкірзавод", ТОВ "Етьєн-Вест"), майновим поручителем яких було ПрАТ "Росава".

Як писав Finbalance, у жовтні 2020 року ФГВФО продав пул активів банку "Фінанси та кредит" на 6 млрд грн для ТОВ "ФК "Максі Капітал Груп" за 85,6 млн грн (таким чином дисконт склав біля 99%).

У цьому пулі активів були, зокрема, права кредитної вимоги банку "Фінанси та кредит" до ТОВ "Торговий дім Вагонзавод" (як позичальника) і ПАТ "Стахановський вагонобудівельний завод" (як поручителя); ПрАТ "Укренергозбут" (позичальник) і ПрАТ "Росава", ТОВ "Промінек" (поручителі), які пов’язані з Костянтином Жеваго (він же був власником збанкрутілого банку “Фінанси та кредит”).

У держреєстрі бенефіціаром ТОВ "Фінансова компанія "Максі Капітал Груп" значиться Котинкевич Василь і Железняк Юлія.

ПрАТ "Росава" управляє Білоцерківським шинним заводом. Компанія пов`язана з Костянтином Жеваго.

Про борги “Росави” перед ФГВФО, НБУ та іншими кредиторами - тут і тут.