Суд визнав недійсним продаж частки Фонду держмайна в ядерному СП з РФ і Казахстаном

Все про економіку та фінанси

22.04.2021 Госпсуд м. Києва задовольнив позов ТОВ “Вайс Трейд” до Фонду держмайна (в справі №910/629/21) та визнав недійсним договір купівлі-продажу держпакету акцій (33,3%) у статутному капіталі ПрАТ “Спільне українсько-казахстансько-російське підприємство з виробництва ядерного палива” (ПрАТ “СП УКРТВЗ”), який був укладений 31.08.2017 між ТОВ “Вайс Трейд” і Фондом держмайна України (ФДМУ).

Згідно з судовими матеріалами, позовні вимоги ТОВ “Вайс Трейд” були обгрунтовані тим, що в оголошенні про проведення аукціону було зазначено про кредиторську заборгованість ПрАТ “СП УКРТВЗ” у сумі 124 млн грн станом на 31.03.2017, тоді як згодом позивач дізнався, що кредиторська заборгованість складає 148,7 млн грн.

Суд погодився з цим аргументом, вважаючи, що такі “істотні недоліки... вплинули на достовірність оцінки майна, з огляду на що він не може бути використаний в ході приватизації, оскільки в ньому не взято до уваги реальний розмір кредиторської заборгованості” (цитата).

Суд визнав обгрунтованими доводи ТОВ “Вайс Трейд”, що ця компанія дізналася “про порушення своїх прав” з моменту постановлення ухвали про відкриття провадження у справі №910/16246/18 про банкрутство ПрАТ «СП УКРТВЗ» від 21.12.2018 (у рамках якої “Енергоатом” заявив про борг ПрАТ «СП УКРТВЗ» на суму 148,7 млн грн).

Раніше Фонд держмайна повідомляв, що 30.08.2017 провів аукціон з продажу держпакету акцій (33,3%) у статутному капіталі ПрАТ «Спільне українсько-казахстансько-російське підприємство з виробництва ядерного палива». Початкова ціна пакета була 921 тис грн. У торгах взяли участь 6 учасників. У результаті аукціону ціна збільшилася у 52 рази і склала 47,8 млн грн.

Водночас наразі в держреєстрі акціонерами ПрАТ «СП УКРТВЗ» (з рівними частками по 33,3%) вказані Фонд держмайна України, російська компанія “ТВЕЛ” і казахська “Казатомпром”.

Засновником ТОВ "Вайс Трейд" значиться Андрій Карімов. При цьому в 2018 році повідомлялося, що від "Вайс трейд" у наглядову раду "СП УКРТВЗ" були делеговані Леонід Крючков, Нуруліслам Аркаллаєв, Сергій Тронь.

“СП УКРТВЗ” було створене в кінці 2001 року для співпраці між атомно-промисловими комплексами України, Казахстану і РФ. Схема виробництва палива передбачала, що казахська сторона буде виробляти паливні таблетки, українська - цирконієвий прокат і комплектуючі вироби для тепловиділяючих елементів (ТВЕЛ) і ТВЗ, а російська компанія - здійснювати остаточну збірку ТВЕЛ і ТВЗ.