Суд визнав борг жеваговського "Нафтохімімпекса" перед "Інвестохіллс" на 385 млн грн

Все про економіку та фінанси

15.12.2021 Госпсуд м. Києва в межах справи №910/3559/21 про банкрутство ТОВ "Нафтохімімпекс" визнав вимоги низки кредиторів, у т.ч. вимоги

- ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" на 385,2 млн грн (у т.ч. 385,1 млн грн - четверта черга);
- ТОВ "Оптіма Факторинг" - на 47,5 млн грн (у т.ч. 38,1 млн грн - четверта черга; 9,3 млн грн - шоста черга) і 56,4 млн грн (як забезпечені).

При цьому суд відмовився визнати грошові вимоги низки структур, які, як і ТОВ "Нафтохімімпекс", прямо або опосередковано пов`язані з Костянтином Жеваго. Йдеться в т.ч. про ТОВ "Індастріал констракшн", ТОВ "Газотурбінні технології", ТОВ "Феррекспо", ПрАТ "АвтоКрАЗ", ПрАТ "Акціонерна страхова компанія "Омега". Щоправда, суд визнав вимоги жеваговських ПрАТ "Росава" на 1,15 млн грн і ПрАТ "Готель "Салют" на 18,9 тис грн.

Згідно з судовими матеріалами, фінкомпанія "Інвестохіллс Веста" набула права вимоги до "Нафтохімімпекса" (як поручителя ТОВ "Науково-виробниче підприємство "Атол"), викупивши їх у ФГВФО (первинним кредитором був збанкрутілий банк "Фінанси та кредит", який належав К. Жеваго).

"Оптіма Факторинг" набула права вимоги до "Нафтохімімпекса" (як майнового поручителя ТОВ "Перт" -теж позичальника банку "Фінанси та кредит"), викупивши їх у фінкомпанії "Амбер", яка в свою чергу придбала відповідний актив у ФГВФО.

Додамо, що в 2016-2019 роках Ощадбанк у рахунок погашення заборгованості жеваговського “АвтоКрАЗа” на 899 млн відсудив акції ПАТ "Полтавський автоагрегатний завод", ПАТ "Токмацький ковальсько-штампувальний завод", ПАТ "Херсонський завод карданних валів", ПАТ "Сімферопольський завод авторулів", ПАТ "Кам`янець-Подільськавтоагрегат", які належали ТОВ "Нафтохімімпекс" та низці інших структур, близьких до Жеваго.

28.07.2021 Госпсуд м. Києва в рамках справи №917/814/16 про банкрутство ПрАТ "АвтоКрАЗ" задовольнив заяву ТОВ "ФК "Інвестохіллс Веста" та визнав цю фінкомпанію правонаступником банку "Фінанси та кредит" у частині вимог до ПрАТ "АвтоКрАЗ" як заставодавця ПрАТ "Токмацький ковальсько-штампувальний завод" за кредитними договорами на 439,6 млн грн. Права кредитної вимоги ТОВ "ФК "Інвестохіллс Веста" набуло, придбавши в листопаді 2019 року у ФГВФО пул активів трьох банків-банкрутів, у т.ч. банку "Фінанси та кредит".

Ліквідатор банку “Фінанси та кредит” заявляв про вимоги до ПрАТ “АвтоКрАЗ” на 5,13 млрд грн. Частина з них - це відступлені для “Інвестохіллс Веста” борги ПрАТ "Токмацький ковальсько-штампувальний завод", заставодавцем по яким було ПрАТ “АвтоКрАЗ”.

За даними НБУ, ТОВ "Нафтохімімпекс" фігурувало в структурі власності банку "Фінанси та кредит" як один з акціонерів ПАТ "Київмедпрепарат" (знову ж таки "імені" Жеваго).

У держреєстрі бенефіціаром ТОВ "Нафтохімімпекс" значиться Р.Дж. Дарст (США).

Власником ТОВ "Оптіма Факторинг" вказаний Дмитро Тихоненко.

Як повідомлялося, бенефіціарами “Інвестохіллс Веста” є Андрій Волков (екс-глава Альфа-Банку) та Михайло Бакуненко (працював у Goldman Sachs, Renaissance Capital).