Суд визнав борг компанії з групи "Юмін" перед "Інвестохіллс" на 762 млн грн

Все про економіку та фінанси

31.08.2021 Госпсуд Дніпропетровської області задовольнив заяву АТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Інвестохіллс Хеліантус" та визнав цей інвестфонд правонаступником ВТБ Банку як кредитора в справі №904/5417/18 про банкрутство ТОВ з іноземними інвестиціями "Кольорові метали".

Таким чином, ЗНВКІФ "Інвестохіллс Хеліантус" у судовому порядку визнаний кредитором ТОВ з іноземними інвестиціями "Кольорові метали" на суму 761,6 млн грн, з яких 46,4 млн грн - це забезпечені заставою вимоги; 392,4 млн грн - вимоги четвертої черги; 322,8 млн грн - вимоги шостої черги.

Згідно з судовими матеріалами, ЗНВКІФ "Інвестохіллс Хеліантус" у червні на аукціоні Фонду гарантування вкладів викупив відповідні права вимоги збанкрутілого ВТБ Банку (договір про відступлення кредитної заборгованості був укладений наприкінці липня).

Раніше суд визнав вимоги низки інших кредиторів до ТОВ з іноземними інвестиціями "Кольорові метали", у т.ч. Укрсоцбанку, банку "Кредит Дніпро", компаній "Ментікто Холдінгс Лімітед", "Далкбей Холдінгс Лімітед", "ДВС Компані ЛТД", ТОВ "Чаплинський гранітний кар`єр" тощо.

За даними держреєстру, засновниками ТОВ з іноземними інвестиціями "Кольорові метали" є ТОВ "Юкрейн Мінералс" і ТОВ "Юмин". Кінцевим бенефіціаром значиться Коссов Євген. Раніше ЗМІ пов’язували групу "Юмін" (Ukraine Minerals) з дніпропетровським бізнесменом Дмитром Визгаловим.

Додамо, що з групою "Юмін" афілійоване також ТОВ "Проско Ресурси" (у держреєстрі одним із засновників цієї структури вказане ТОВ "Юмин Груп", а власником - уже згаданий Євген Коссов).

31.08.2021 ЗНВКІФ "Інвестохіллс Хеліантус" звернулося в Госпсуд Дніпропетровської області із заявою про визнання правонаступником ВТБ Банку як кредитора ТОВ "Проско Ресурси" в межах справи №904/4262/17 про банкрутство цієї компанії (перебуває на стадії розпорядження майном).

Раніше представник ВТБ Банку в судовому порядку заявляв про заборгованість ТОВ "Проско Ресурси" на суму 625 млн грн, а також висловлював думку в контексті угоди компанії з "Ментікто Холдінгс Лімітед" про "штучно створену пов`язаними між собою особами" заборгованість "з метою здійснення в подальшому контролю у справі про банкрутство" (цитата).

Кредиторські вимоги до ТОВ "Проско Ресурси" пред’являли також Альфа-Банк, "Кредит Дніпро", "Ментікто Холдінгс Лімітед", "Далкбей Холдінгс Лімітед", "ДВС Компані ЛТД" тощо.

Як повідомлялося, бенефіціарами групи “Інвестохіллс” (Investohills) є Андрій Волков (екс-глава Альфа-Банку) та Михайло Бакуненко (працював у Goldman Sachs, Renaissance Capital).

У 2020 році було створено Міжнародний фонд «Інвестохіллс Хеліантус» з обсягом іноземних інвестицій в український ринок проблемної заборгованості в розмірі $100 млн.