Суд визнав банкрутом страхову компанію "Лемма"

Все про економіку та фінанси

20.01.2021 Госпсуд м. Києва визнав банкрутом ПАТ “Страхова компанія “Лемма” та відкрив ліквідаційну процедуру (справа №910/10542/18).

Раніше суд визнав вимоги низки кредиторів до СК “Лемма”, в т.ч. AL Sagr National Insurance Co (PSC) - на 107 млн грн (перша черга), ліквідатора ВТБ Банку - на 6,9 млн грн (шоста черга), ліквідатора Реал Банку - на 10,1 млн грн (четверта черга), МІБ - на 7,5 млн грн (четверта черга), фізособи - громадянина Казахстану - на 113,7 млн грн (четверта черга).

Провадження в справі про банкрутство ПАТ “Страхова компанія “Лемма” було відкрите в 2018 році за заявою ліквідатора Реал Банку.

Як повідомлялося, засновник та керівник страхової компанії «Лемма» Сергій Чернишов був убитий в лютому 2015 року. В одній із судових ухвал зазначалося, що після смерті Чернишова всі активи підконтрольних йому підприємств були акумульовані на ТОВ «Антьє».

У лютому 2017 року Генпрокуратура заявила, що Подільський райсуд Києва засудив екс-керівника одного з регіональних підрозділів управління СБУ за вбивство С. Чернишова до 13 років позбавлення волі.

"Прокурором у судовому засіданні надано беззаперечні докази того, що обвинувачений, перебуваючи в квартирі 49-річного голови правління відомої страхової компанії, на ґрунті тривалих неприязних стосунків завдав останньому численних травм, внаслідок яких потерпілий помер на місці події", - йшлося в повідомленні ГПУ.