Суд визнав банкрутом "Ковельмолоко", пов’язане з групою "Континіум"

Все про економіку та фінанси

9 жовтня Госпсуд Волинської області визнав банкрутом ПАТ “Ковельмолоко” та відкрив ліквідаційну процедуру (справа №903/426/16).

18 вересня суд затвердив реєстр вимог кредиторів боржника, включивши в нього в т.ч. вимоги Укрексімбанку на 743,7 млн грн (як забезпечені заставою майна боржника), ТОВ “Мідас Інвестиції” - 111,5 млн грн (черга не уточнюється), ПрАТ "Галичина" - 85,8 млн грн (четверта черга), ТОВ "Молочна компанія "Галичина" - 20,7 млн грн (четверта черга).

За даними НКЦПФР, на кінець червня-2019 власником 98,98% акцій ПАТ “Ковельмолоко” (як і 100% акцій ПрАТ “Галичина”) була компанія "Бросмонт Холдінгз Лімітед".

Про банкрутство ПрАТ "Галичина" та вимоги Укрексімбанку до нього на понад 1 млрд грн читайте тут.

Як повідомлялося, в 2010 році «Західна молочна група» (підконтрольна групі «Континіум» Степана Івахіва та вже покійного Ігоря Єремеєва) об’єдналася із ЗАТ «Галичина» (бенефіціарами якого були львів’яни Андрій Король, Сергій Гибай, Юрій Ложкін), що публічно підтверджували в групі «Континіум». Об’єднана молочна структура зберегла назву «Галичина». Власне, С. Івахів входив у наглядову раду підприємства. У 2014 році багаторічного гендиректора молочного заводу «Галичина» Володимира Петріна на певний час замінив Дмитро Лещенко, який до цього призначення працював радником гендиректора групи «Континіум».

Справи про банкрутство ПАТ «Ковельмолоко» та ПрАТ «Галичина» - не єдині в історії молочного бізнесу групи «Континіум» (яка відома, передусім, своєю мережею АЗС WOG і «Банком інвестицій та заощаджень»).

Зокрема, в листопаді 2015 року Госпсуд Волинської області визнав банкрутом ТОВ «Українська сирна компанія», до якого, як писав Finbalance, Укрексімбанк пред’являв кредиторські вимоги на 811 млн грн, які, однак, зрештою відкликав. Тоді керівник ПАТ «Дубномолоко» (теж підконтрольне групі «Континіум») публічно запевняв, що банкрутство «Української сирної компанії» – «технічний момент», а борг компанії перед Укрексімбанком буде переведений на «Дубномолоко».

У березні ПрАТ "Дубномолоко" (випускає тверді та плавлені сири під торговою маркою «Комо»; пов`язане з групою "Континіум") повідомляло про можливе внесення змін у кредитні договори з Укрексімбанком.

Як зазначалося, гранична межа вартості відповідних правочинів, що зможуть вчинятися впродовж року після прийняття відповідного рішення, - 200% вартості активів компанії за даними останньої річної фінансової звітності.

Відповідно ж до звітності ПрАТ “Дубномолоко”, на кінець 2017 року його необоротні активи становили 322,3 млн грн, а оборотні - 414 млн грн, тобто сукупно - 736,3 млн грн

За даними держреєстру, кінцевими бенефіціарами ПрАТ “Дубномолоко” та ТОВ “Комо-Експорт” є Степан Івахів та Роман і Софія Єремеєві (діти покійного нардепа Ігоря Єремеєва), яким належить група “Континіум”.

У вересні 2018 року мережа АЗС WOG заявляла, що Укрексімбанк реструктуризував її заборгованість строком на 15 років. Сума боргів при цьому не уточнювалася.

Про “молочні” спори групи “Континіум” з ДФС - тут.

Про борги мережі WOG перед банком "Форум", Альфа-Банком, Ощадбанком, ПУМБ, структурами Фірташа - тут і тут.