Суд визнав банкрутом компанію "Укройлпродукт"

Все про економіку та фінанси

12.05.2021 Госпсуд м. Києва визнав банкрутом ТОВ “Укройлпродукт” і відкрив ліквідаційну процедуру (справа №910/18966/19).

Ініціатор цієї процедури - ТОВ "Фактор Нафтогаз" (його вимоги, визнані судом, - 17,5 млн грн).

Згідно з судовими матеріалами, про грошові вимоги до ТОВ “Укройлпродукт” заявила низка компаній (на суму біля 100 млн грн), а також Головне управління Державної податкової служби у м. Києві (69,8 млн грн).

У держреєстрі засновником ТОВ "Укройлпродукт" вказаний Дмитро Арнаполін.

Раніше цю компанію пов’язували з групою “Фактор” Сергія Тищенка.

Як зауважував “БізнесЦензор”, С. Тищенко набув широку популярність восени 2014 року, коли державне підприємство "Укртранснафтопродукт" на підставі судового рішення передало його компанії "Укройлпродукт" (група “Фактор”) нафтопродукти з нафтобаз Сергія Курченка, конфісковані в рамках кримінальної справи.

"Українська правда" повідомляла, що нафтопродукти ДП "Укртранснафтопродукт" продало за заниженими цінами "Укройлпродукту", який реалізовував його вже іншим нафтотрейдерам. Як зауважувалося, кошти від продажу нафтопродуктів акумулювалися на рахунках "Фортуна-Банку".

На початку 2017 року НБУ визнав “Фортуна-Банк” неплатоспроможним та відправив його на ліквідацію.

Власником 99,7% акцій “Фортуна-Банку” була Мотрона Тищенко (мати Сергія Тищенка, він очолював наглядову раду фінустанови).

Фонд гарантування подав позов до колишніх топ-менеджерів збанкрутілого “Фортуна-Банку” про стягнення 820,4 млн грн (справа №910/9156/20).

У 2017 році - вже після рішення НБУ про віднесення "Фортуна-Банку" до неплатоспроможних - "Укртранснафтопродукт" у судовому порядку заявляв про грошові вимоги до банку на 162,9 млн грн.

24.10.2019 Госпсуд м. Києва відкрив провадження в справі №910/13855/19 про банкрутство держпідприємства "Укртранснафтопродукт" (за ініціативою "Укртранснафти"). Податківці в судовому порядку заявили про грошові вимоги до компанії на 265,5 млн грн.

За даними держреєстру, засновником ДП "Укртранснафтопродукт" є Міненерго. “Укртранснафта” входить у групу “Нафтогаз”.

Про справу щодо банкрутства Сергія Тищенка (і кредиторські вимоги Укрексімбанку та Укрсиббанку) - тут.